Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nem szeretnék érettségizni,...

Nem szeretnék érettségizni, más is csinálta így, és megbánta vagy nem, hogy nem érettségizett le?

Figyelt kérdés
Azért nem szeretnék érettségizni mert nem szeretem az iskolát ahová járni kell, nem tudok egy rendes mondatot összetenni angolból, a matekot sem értem csak rengeteg bemagolással. Itt az a baj, hogy nem is látnám hasznát az érettséginek, mivel suli után személy és vagyonőr szeretnék lenni amihez nem kell érettségi.

2018. aug. 1. 01:42
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem hozzáírni, hogy most fogok menni 12.be
2018. aug. 1. 01:43
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Az okj-s dolog, nem? Amihez meg kell érettségi
2018. aug. 1. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
58%

Mit szeretnél kapni az élettől? Mit akarsz kezdeni az érettségivel, lesz az jó neked valamire? Tovább akarsz tanulni? Érdekel valami az életben egy kicsit is?


Válaszold meg magadnak a kérdéseket és úgy dönts. Nem kell mindenkinek érettségi , nem ettől fogsz boldogulni az életbe de nagyon sok mindenre jó, sok lehetőség van benne.

2018. aug. 1. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

#2 #3 köszönöm a választ ment a like.

#3 Pont ez az én gondom, hogy abszolút nem látom annak az értelmét, hogy leérettségizzek, mivel 21 éves koromig lennék biztonsági őr amihez nem kell érettségi, és utána pedig elkezdeném a D jogosítványt, mert később szeretnék busz sofőr lenni, de ehez sem kell az érettségi.

2018. aug. 1. 02:02
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
1 év van hátra, a matek érettségi könnyű, angolt be kell magolni. Egyszer váltani akarsz, mert rád jön a bölcsészkedhetnék vagy okj s informatika, és ott vagy, hogy mindent elölről kell kezdened, mert elfelejtetted a tananyag nagy részét, és pedig érettségi az jól jön.
2018. aug. 1. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Első körben nekem se volt érettségim. Aztán idővel rájöttem, hogy elég gyenge a lehetősége az embernek és nagyon gyenge melók vannak érettségi nélkül.

Szóval azt esti iskolán szereztem meg szenvedősen.


Például vagyonőröket híresen alul fizetik. Látszólag sokat kapnak egyes helyeken, de durva óraszám árán.

A busz vezetők élete se leányálom.

2018. aug. 1. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
94%
Csináld meg, már nem vagy messze tőle, az se baj, ha minden kettes lesz, senkit nem érdekel, ha nem mész felsőoktatásba, de ma már az érettségi alap. Semmit nem tudsz vele kezdeni, ellenben minden önéletrajzban előny. Ha meg később olyan okj-t is akarsz csinálni, ahova kell érettségi, akkor jól jöhet. Sose tudhatod, mit hoz az élet.
2018. aug. 1. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Például a vadászoknál most hozták be, hogy kell érettségi, és 40-50 éves emberek kaparnak kínjukban, hogy utólag megszerezzék, mert hiába vadásztak egész életükben, most csak így tarthatják meg az állásukat. Meg fogsz lepődni, ha 10 év múlva a buszvezetőknek is előírják. Ugyanúgy nem fogod érteni mint most a vadászok, csak vered a fejed a falba, hogy nem csináltad meg, amikor könnyű lett volna. (Igen, könnyű. Sokkal könnyebb, mint utólag. A nehéz nem ott kezdődik, amiket te előadsz.)
2018. aug. 1. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Ment mindenkinek a like. Meg fogom próbálni az érettségit, igazatok van. Lehet hogy nem fog menni elsőre az angol érettségi de akkor majd megyek pótérettségire.
2018. aug. 1. 13:58
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha utolsó éves leszel, akkor próbálj magántanárt fogadni, hogy valahogy átsegítsen azon a fránya érettségin, ha már ennyit kínlódtál vele. Nekem ugyanígy nem ment, se a matek, se az orosz, igaz, oroszból nem kellett érettségizni. Lehet, hogy segítségképpen küldök majd neked a magyar költőkről egy kis blogot, nagyon röviden vannak leírva benne, hogy mit kell tudni egy-egy költőről, a legfontosabb verseivel együtt. Ha kéred.
2018. aug. 2. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!