Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Olvasási nehézséggel hova...

Olvasási nehézséggel hova forduljak?

Figyelt kérdés

Gyermekem most megy 3. osztályba. Borzalmasan olvas, pedig minden nap gyakorol. Ezáltal utálja is már, de nem hagyjuk, hogy ezt elfogadja. Egyelőre mást nem tudok neki mondani, csak, hogy hangosan gyakoroljon, ott ülök mellette és segítek, kijavítom...

Úgy látom, szakemberre lenne szükség, de nem tudom, hova fordulhatnék.

Nevelési tanácsadóban tavaly voltunk, ott nem igazán mondtak erre semmit. Keverte a betűket, de azt mondták, még csak elsős....

Azóta másodikos is elmúlt és talán még rosszabbul megy. Pedig akarná nagyon. Kűzd, mint egy hős, de mem megy. Kb 10-szer fut neki egy szónak, a közepétől kezdi, vagy az utolsó betűvel, össze-vissza. Látja a szót, de nem sorban olvassa a betűket, a végére meg elfárad, a ragot már maga találja ki hozzá.

Nagyon szeretnék neki segíteni, de ehhez én kevés vagyok. Miylen szakemberhez lehet fordulni ilyenkor?

Előre is köszi a segítséget!



#nehézség #Olvasásim
2018. aug. 1. 14:01
 1/5 anonim ***** válasza:

Ne a Nev.Tanba menj, mert azok olyanok is...


Hanem ide:


[link]


Egyébként már régen ki kellett volna szúrnia az osztályfőnökének. Úgy hogy nyugodtan előveheted a slendrián tanítót, aki oda se figyel egy általa tanított gyerekre.

2018. aug. 1. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

1+ A gyerek tanítójának lett volna kötelessége már a második fél év után veled konzultálni, ha te nem előződ meg őt, mert mondjuk jobb megfigyelő vagy.


Szóval vedd elő a tanár nénit, mert hogy a gyereked szétküzdötte magát, ő meg oda se figyelt rá.

2018. aug. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
És ne nyüstöld nyáron a gyereket addig míg szakvéleményt nem kapsz, mert teljesen más módszerekkel kell és tudnak tanulni a diszes gyerekek.
2018. aug. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! Amúgy a nevtanba a tanítónéni küldött el, de következmény nem lett. Pedig végzett fejlesztőpedagógus...
2018. aug. 16. 12:44
 5/5 anonim ***** válasza:

4 Amit én javasoltam az magasabb szinten van mint egy mezei nevtan.


Több órás teszteket végeznek a gyerekkel, és nagyon nagyon pontos a diagnózisuk.

Míg a nevtanba rengeteg a hiba. pl. Diszkalkuliás gyereket nem mentetnek fel matekból pl. mert szerintük az rendben van, aztán ha elviszed, mert nem hagyod magad a szar nevtanos szakvéleménnyel, hanem tovább mész, egyből kiderül, hogy valóban jó volt a spurid, és tényleg diszkalkuliás és fel mentik.


Ennyi a különbség.


Ha rájuk hagy mindent az ember, akkor a gyerek sinyli meg.

2018. aug. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!