Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ceglédi Kossuth Lajos gimnáziu...

Ceglédi Kossuth Lajos gimnázium vagy kecskeméti Bolyai János gimnázium?

Figyelt kérdés
Szeptemberben leszek nyolcadikos és mindkettő iskolába angol tagozatra mennék. Igazából a kossuth után már érdeklődtem és tetszik, viszont a bolyairól nem tudok semmit és lehet, hogy mondjuk jobb a kossuth-nál. Azokra a dolgokra lennék kíváncsi, mint pl a bolyainál milyen átlag kell, vagy hogy az angol mellett lehet-e nyelvet tanulni, mivel azt nem írja. Ha lehet milyen nyelvek választhatók? Milyen a diákközösség illetve a tanárok milyenek? Mennyire nehéz az iskola és esetleg milyen programok vannak? Köszönöm előre is a választ! :)

2018. aug. 1. 17:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Hol élsz?
2018. aug. 2. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagykőrösön. Miért?
2018. aug. 3. 13:43
 3/5 anonim válasza:

Szia.



Én most leszek a Bólyaiban 9edikes.


Ezáltal nem tudok beszélni a diákközösségről és a tanárok szigorúságáról/órán való viselkedésükről, vagy hogy mennyire nehéz, viszont azért valamennyire beleláttam az iskola "milyenségébe".



A portás már maga a meglepetés volt mivel egy idősebb férdi, de nagyon mosolygós, jópofa élettelteli ember, aki az előkészitőkön (mert arra is jártam) és a felvételiken is mondta ott mjadnem mindenkinek h szorit és reméli találkozunk.


Az igazgató így először szigorúnak nézett ki de volt szerencsém valamennyit beszélgetni, és őt os nagyon aranyosnak találom.


Az osztályfőnököm számomra nagyon szimpatikus.


És az előkészitők által megismert matektanárok is.



Az átlag 4,5nek van írva, viszont 4,36tal kerültem be.


A felvételi pontszámaim pedig... Hát a magyar 40


matek 29


Szóval akár lehetett volna jobb is csak ráparáztam és "bepánikoltam".



Angol szakra megyek, tehát angolból pedig szóbeliznem kellett.



Másik nyelvet pedig nemcsakhogy lehet, hanem kell is majd tanulnod.


Németből spanyolból és olaszból választhatsz.



Ha van még kérdésed nyugodtan irj privátot. ;)

2018. aug. 12. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én ceglédi lévén Kossuth gimis voltam, és az alábbi tapasztalatokat tudom megosztani veled;


- a tanárok legtöbbje diákbarát, kedves és segítőkész

- a diákélet rendkívül színes (bár ez egyre inkább savanyodni látszik, az új igazgatóval eléggé szabályozva lett minden)

- sportprogramokból nincs hiány

- nyelvtanárok szerintem nagyon rendben vannak (francia, angol, német)

- két 4 osztályos, egy 5 osztályos és egy 8 osztályos tagozat indul

- tapasztalataim szerint az 5 osztályos tagozaton kívül eléggé közvetlen a viszony a diákok között


Összességében én szerettem oda járni, biológia-kémia szakon az egyetemre való felkészítést maximálisan megkaptam, és a mai napig jó szívvel gondolok vissza a gimis évekre.


A Bólyairól nem tisztem nyilatkozni, hiszen személyes tapasztalataim nincsenek, de ismerősöktől gyakran hallom, hogy sokkalta magasabbak az elvárások, de érdemtelenül, hiszen szintbéli különbség nemigen van.

Cegléden pedig lesz az osztályodba olyan - elég valószínű - aki végig fogja bukdácsolni az éveit, de aki akar tanulni, azt nagyon nagyon sok segítséggel várják, fogadják.

2018. aug. 17. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Katona József Gimnáziumban nem gondolkoztál?
2018. okt. 2. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!