Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek aki boncmester...

Kis István Balázs kérdése:

Szerintetek aki boncmester lesz az egy kicsit abnormális?

Figyelt kérdés
Regen az akartam lenni csak belegondoltam abba hogy mit gondolnának az emberek rólam. Hogy biztos egy szociopata elmebeteg vagy hasonló.
2018. aug. 3. 14:59
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem írtad volna a kifejtésbe, hogy régebben te is az szerettél volna lenni, akkor kicsit pejoratívnak érezném. Egyébként orvosnak tanulok, és a patológia oktatáson már túl vagyok, és mindneképp elmondhatom, hogy borzasztó fontos ága az orvoslásnak, és sokkal összetettebb, mint ahogyan elsőre gondolják róla a legtöbben. Ha egy műtét során egy gócból egy kis mintát levesznek, azt is sokszor azonnali patológiai elemzésre küldik, hogy megállapítsák pl. hogy gyulladásos/daganatos/egyéb természetű. Mindenesetre felnőtt, érett emberekről nem gondolnám, hogy szociopatákat látnak a patológusokban(ezen kívül pedig nem árt megválogatni a környezeted). Ha nem orvosi minőségben jelen lévő boncmesterekre gondoltál rájuk is nagyjából ez vonatkozik, nyilván lélekben megterhelő munka, de ezt elég sok mindenre el lehet mondani, ettől függetlenül nem feltétlenül lelki sérült, aki ezt csinálja. Attól, hogy a ársadalom agy részének nem megszokott, ugyan úgy az emberi létezéshez tartozik, zhogy is mit ott láthatsz/tapasztalsz. Szóval én csak mások véleménye miatt nem mondanék le róla, ha ez érdekelne.
2018. aug. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A nagybátyám és 2 fia szintén boncmesterek. A nagybátyámról azt kell tudni, hogy világ életében egy beteg elme volt, és erre csak egy lapátot tett az, hogy boncmester lett. Neki már olyan kivenni a szerveket egy emberi testből, mint egy pincérnek kivinni a tányér ételt a vendégnek.

Egyébként folyton csupa vér a köpenye és úgy eszik az irodájában hogy le sem veszi, de volt már hogy emberi lábbal fotózkodott...

Ha te is boncmester leszel, akkor lehet te is ilyen leszel és azt mondod ezek tök normális dolgok. De nekem például elképzelhetetlenül gusztustalan és belegondolni sem szeretek.


A két fia már rendesebbek, legalábbis azok voltak mindketten. Az egyikük már vagy 10 évet lehúzott a szakmában és szép lassan felemésztette az egész belülről. Olyanokat mondogatott hogy megsimogatta a kisfiafia fejét és azon gondolkozott hogy milyen könnyen el lehetne törni egy emberi nyakat... Igen, már az sem normális ha ilyet nyilvánosan elmond az ember.

Folyton dolgokat lát és teljesen beképzeli. Most ott tart hogy le lett százalékolva szellemileg, vagyis nyugdíjas lett 35 évesen.

De van aki ezt fel tudja dolgozni. A másik testvér viszonylag normális, tanult és értelmes. Ő bírja a munkát, bár szerintem ő is csak megszokásból csinálnia és azért mert nem szeretne lejjebb adni a mostani anyagi helyzetéből...


Én senkinek nem ajánlanám ezt a szakmát. Nagyon kevés ember bírja idegekkel, és a visszatérő álmokról nem is beszélek. A legerősebb idegzetű embereket is megfogja ez az egész.

Nem ajánlanám. Ha valaki orvosira akar menni, akkor inkább fogorvosit/szájsebészetet ajánlanám. Tisztább, hamarabb elvégzed és utána azonnal praktizálhatsz. És holttesttel nem dolgozol, nem is találkozol vele jó eséllyel. (Kivéve anatómián.)

2018. aug. 4. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A boncmester nem patológus. Boncmester lehetsz egy OKJ-képzéssel, aminek elvégzése után gyakorlatilag az anatómusok/patológusok munkáját segíted. Nem gondolom, hogy szociopata elmebetegek lennének, bár tény, hogy idővel ahogy megszokja az ember a látványt/szagokat/érzést és kicsit belefásul furcsa dolgokat tud művelni, lsd előző válasz (véres köpenyben evés, stb).

Szerintem egy ilyen szakmánál kiemelten fontos, hogy lelkileg is karban tartsd magad. Egyébként ha ez érdekel, én belevágnék a helyedben.

2018. aug. 4. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!