Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit csináljak ha felvettek...

Mit csináljak ha felvettek egy karra, de nem akarok beiratkozni?

Figyelt kérdés
Idén jártam egy karra, ahol a második félévre passziváltattam magam, mert máshova szerettem volna bejutni. Ez sajnos nem sikerült, viszont felvettek egy másik karra, ahova nem szeretnék elmenni, de a Neptun rendszerében már bent vagyok. Mivel csak 2 félévre lehetne passziváltatni magam és első félévre nem is, így akkor iratkozzak ki az egyetemről? Mert újra meg szeretném próbálni azt a kart, ahova eddig szerettem volna. Nem tudom ilyenkor mi a teendő. Aki tud erről bővebben, az kérem írjon! Köszönöm előre is!

2018. aug. 3. 20:27
 1/6 anonim ***** válasza:
67%

Ha felvettek arra a karra, amelyikre nem akarsz menni, akkor szerintem iratkozz ki minél előbb.

Az első esetben pedig mit tervezel? 2 félévet lehet csak egyhuzamban passziválni.

2018. aug. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
orvosira szeretnék bejutni, csak a kémiát kellene újra csinálnom, mert 2 ponton múlt a bejutásom. addig dolgozok,meg tanulok
2018. aug. 3. 21:43
 3/6 anonim ***** válasza:

A bal felső sarokban van a neptunodban egy olyan, hogy "Képzés". Ott vissza tudsz váltani a régi képzésedre. Az új képzésen még nem vagy bent, mivel nem iratkoztál még be, csak a Neptunt készítették el hozzá, hogy majd megtehesd.

A helyzet ugyanaz, mintha más egyetemre vettek volna fel és gondoltad volna meg magad: nem iratkozol/jelentkezel be, és akkor el sem kezdődik.


Ha a jelenlegi képzésedet nem akarod folytatni, és úgy veszem ki a szavaidból, hogy nem, akkor azon mehetsz még az őszi félévre passzívra (mivel azon nem az első, hanem a harmadik féléved jön), utána meg úgyis ki fognak rúgni, mert harmadjára már nem passziváltathatsz.

2018. aug. 4. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

Elmész dolgozni.

Annak semmi értelme már, hogy tovább céltalankodj. Nevetséges...

2018. aug. 4. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Miert lenne nevetseges, hogy munka mellett keszulok az erettsegire? Inkabb az, minthogy folytassak egy semmilyen szakot!
2018. aug. 4. 19:04
 6/6 anonim ***** válasza:

Az más, számomra nem derült ki egyértelműen, hogy dolgozol iskola mellett.


Az új szakon, ahova most jársz, maradj bent még. Viszont olyan tárgyakat végy fel, amelyek azon mintatanterv szerintiek, amely képzést majd el szeretnél végezni. Félév közben vagy utána is lesz alkalmad az átjelentkezésre, egyetemen belűl ezt meg lehet oldani, számos adminisztráció megspórolásával.

2018. aug. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!