Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek az 50 óra...

Mi a véleményetek az 50 óra közösségi szolgálatról?

Figyelt kérdés
Mivel én nem nagyon szeretek emberek között lenni, ezért engem brutálisan idegesít ha valaki felhozza ezt a témát. Az iskolámba az osztályfőnök csak dísznek van, azt se tudja mit kell csinálni. Semmi információt nem adnak erről az 50 óráról és tiszta ideg vagyok miatta... Szerintem ez az 50 óra nem azért van hogy valami "tapasztalatot" gyűjtsön a diák, hanem azért hogy ingyen dolgozzon. Szerintem egy diáknak a legfontosabb hogy tanuljon, nem az hogy ingyen dolgozzon. Én (mint diák) csak felidegesítem magam ezzel kapcsolatban. Nektek mi a véleményetek?

2018. aug. 4. 12:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
37%
Most 50 oraert mit hisztizel? En 9.-be nyaron egy het alatt letoltam az 50 orat, lepapiroztak szabalyosan aztan tobbet gondom se volt vele.
2018. aug. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%
Ha kell, hát ez van. Nekem se volt a kedvencem, de mindig korán mentem nyáron, így a nagy meleg előtt már otthon is voltam. Én két nyár alatt csináltam meg, mert az egyik nyáron csak egy hetet mehettem és nem akartam 3 óránál többet maradni. Túl lehet élni, muszáj, nem kapsz érettségit, ha nincs meg.
2018. aug. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nem hisztizem, csak szimplán undorodom az ingyen munkától. Tudom hogy a te kis buksidat könnyű az ilyen dolgokkal befolyásolni :D Nyugodtan menjél dolgozni ingyen, vadbarom. A második emberkének meg köszönöm a véleményt.
2018. aug. 4. 12:23
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ismerős lepapírozta az egészet, egy percet nem kellett dolgoznom. Szerintem is hatalmas baromság, mert a környezetemben nagyon sokat oldották így meg mint én.
2018. aug. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
#4 fuuu de irigy vagyok most rád. Mázlista :D
2018. aug. 4. 12:26
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk az egesz suliban le lett papirozva, egy percet nem dolgozott senki sehol.
2018. aug. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
79%

Nem tudom hol nezted a lehetosegeket, de olyan tul sokat nem kell dolgoznod. En pl nyugis, lassu tempoba takaritgattam egy hetig.

Ha a lustasag fajna...

2018. aug. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Hidd el nem azzal van a baj hogy lusta vagyok. Azt is leírtam hogy nem informálnak semmiről. Annyit mondtak hogy ott lehet elvégezni az 50 órát ami az iskolával szerződésben van. OK. És honnan a jó k*rv@ életből tudjam hogy kikkel van szerződtetve? (Honlapon semmi nincs kiírva) Egyáltalán miért kell egy középiskolás diáknak ilyeneket rágódniuk? Te még mázlista vagy hogy takarítgattál, én olyat hallottam hogy csak olyanokon vehetünk részt amin csoportban/emberek között szociálisan dolgozunk.. Na itt kezdődnek a problémák.
2018. aug. 4. 12:42
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Én egyik nyáron 1 hétig voltam oviban minden nap pár órát, masik nyáron meg 1 hétig sulis táborban voltam 2. osztályosokkal akik kb játszani akartak velem, utána meg pár napig az általános iskolás könyvtáros nőnek segítettem pakolgatni, aztán ennyi volt. Szóval semmi komoly munka.
2018. aug. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
84%

Nézd, itt a hangsúly a közösségi szón van. Nem közösségben kell végezni, hanem a közösségért!

Igazad van, ingyen munka. Régebben is volt ilyen, felnőtteknek is, csak társadalmi munkának hívták, még régebben még kommunista szombatnak.


Olyan helyre menj, ahol szívesen dolgozol ingyen, a közösségért...

Pl. menhelyre, gyepmesteri telepre kutyát sétáltatni. Vagy az önkormányzatnak is segíthetsz kijavítani játszótéri játékokat.

50 óra nem sok, ha úgy érzed, önkéntesként segítesz.

2018. aug. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!