Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire kínos 23 évesen...

Mennyire kínos 23 évesen egyetemet kezdeni, főleg ha az alap szak csak 3 év, plusz még a mester is hozzá jön?

Figyelt kérdés
2018. aug. 4. 12:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
80%
Nagyon kínos. Rettenetesen fiatal vagy az egyetemhez ilyen gondolkodásmóddal.
2018. aug. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
93%
Miért van ennyi ember ezen az oldalon, aki azt hiszi, hogy 20 felett ciki egyetemre menni? Ha érdekel, amit tanulni akarsz és tisztességesen el is végzed, nem csúszol vele, akkor miért lenne már ciki? Én is most megyek majd, 20 évesen kezdem el (évvesztes vagyok, nyelvi előkészítő osztályba jártam), én csak alapra megyek, jó esetben már 23 évesen dolgozni fogok. Most akkor ez ciki? Kit érdekel, ki mit gondol? Tanulj, aztán dolgozz. Sokkal jobb ez, mintha éveket fetrengenél otthon, nem csinálnál semmi hasznosat, a szüleid nyakán élnél és nem akarnál elkezdeni önálló életet élni, aminek az az első lépése, hogy megszerzel egy végzettséget.
2018. aug. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Az én szakomra több anyuka is jelentkezett, meg más 30-40 közötti nő, láttam a szakos csoportban. Miért lenne ez ciki? Teljesen igaza van a második válaszolónak.
2018. aug. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Még 40 évesen sem ciki, sem kínos, sem pedig gáz elkezdeni. Ott senkit nem érdekel miért pont 23 évesen kezdted el.
2018. aug. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem kínos 😄
2018. aug. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Gyógyszerésznek tanulok. Ez ugye 5 éves képzés jobb esetben. Nekem volt 50 éves csoporttársam. (nyilván nem első diplomája, de akkor is)
2018. aug. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
87%
Tanulni soha sem ciki, ezt jegyezd meg.
2018. aug. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Persze, ha az ember normálisan végiggondolja, akkor egyértelművé válik, hogy nincsen benne semmi ciki, mert tanulni sosem késő és nagyon jó dolog, ha az ember képezni szeretné magát, új ismereteket szerez, hiszen több lehetőség megnyílik előtte, szélesíti a látókörét stb., stb. Ez mind igaz is, csak vannak olyanok is, akik nem így gondolják és ezek a vélemények néha elbizonytalaníthatnak. Én 22 évesen diplomáztam, majd rögtön utána elkezdtem egy másik alapképzést is, amit még mindig csinálok. Hát annyi sz*rt még életemben nem kaptam, mint akkor.... "Minek mész ennyi idősen egyetemre", "milyen gáz lesz majd a 18 évesek között ücsörögni, te már oda öreg vagy", "miért nem tanultál normális szakmát, akkor most nem bohóckodnál az iskolában", "minek tanulsz egyáltalán, nem ér semmit az a papírfecni", "már rég dolgoznod kellene", "mikor fogsz így szülni", "lusta munkakerülő vagy, félsz az élettől", "elveszed a helyet a fiataloktól" stb.... Azért akartam tanulni, mert érdekelt a szak és nyilván nem mások véleménye alapján alakítom az életemet, de én is elbizonytalanodtam, mert rengeteg negatív véleményt kaptam ezzel kapcsolatban. Nem tudom, hogy benned konkrétan miért merült fel, hogy kínos lenne, de át tudom érezni.


Könnyű mondani, de tényleg nem kell foglalkozni azzal, hogy mások mit szólnak, mit gondolnak stb., mert ez a te dolgod. Egyébként egyetemen ebből semmi probléma nincsen szerintem, legalábbis én soha nem éreztem azt, hogy a korom miatt én különböznék a szaktársaimtól. Eleve nem vagyok egyedül, mert van két szintén "idősebb" szaktársam is. Ha szerencséd van, akkor te is pont egy ilyen évfolyamot fogsz ki, de mondjuk én ennyi idősen nem is érzem magamat olyan öregnek, hogy 18-19 évesekkel már ne is tudjam megtalálni a közös hangot. Tök jól kijövök a nálam fiatalabbakkal is, mert azért tényleg nem egy "szakadék" választ el minket és ők sem kezelnek másképp, ahogyan a tanárok sem. Úgyhogy ilyenek miatt egyáltalán nem kell aggódni. Az meg szintén nem számít, hogy később végzel, mint aki mondjuk már 18 évesen elkezdte. Már csak azért is felesleges ilyeneken gondolkozni, mert nem lehet visszautazni az időben és az a lényeg, hogy csináld, haladj és akkor majd eléred a célodat.

2018. aug. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon kínos, nem 40 hanem csak 37 évet dolgozhatsz a szakmádban, hát kinek érné meg ez? Szerintem jobban jársz, ha ezt a 37 évet inkább műszakozással töltöd egy gyárban. Hajjrá!
2018. aug. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Jó gyorsszűrő is. Értelmes ember szerint nem ciki. Aki emiatt sérteget, azzal nem kell tartani a kapcsolatot. Tanulni értékes dolog és mindig jó döntés!
2018. aug. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!