Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Iskolai hiányzással kapcsolato...

Iskolai hiányzással kapcsolatos előírások?

Figyelt kérdés

Gyermekem általános iskolás. Évnyitókor közölték, hogy ha a gyerek a nap folyamán akár csak 1 óráról is hiányzik, egész napos hiányzásként tartják nyilván.


Én "boci" szemekkel néztem, hogy mi van?!?!?! A mulasztott órák számát kell nyilvántartani, nem a mulasztott napok számát. De határozottan állították, hogy bizony így van, és a gyakorlatban is ezt alkalmazták. Első két órán vérvétel miatt nem volt jelen a gyerekem, a többin igen. Egész napos hiányzásként kezelték.

Viszont én erre nem találom a jogszabályt, ha valaki tudna segíteni ebben, annak megköszönném.



2018. aug. 5. 05:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Semmi joguk nincs ehhez, az órákat kell számontartani, ha utolsó órára bemegy a gyerek, akkor az elsőkön hiányzott. A ma imálisan igazolt hiányzás, az, hogy mikor kell összehívni a tantestületet, minden(!) órábot van kötve, nem alkothatnak önkényesen ilyen szabályt, és én bemenni lecsapni egy hisztit. Mégis mi ez? Egyébként megértők szoktak lenni az iskolák, nem tudom mi az, ahova a gyereked jár, apácazárda? Legközelebb kérjetek igazolást, meg fogják érteni a nővérek.
2018. aug. 5. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez így nem szabályos. Óra számban kell vezetni a hiányzásokat, nem naponként.
2018. aug. 5. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
40%
En gimnaziumba jártam es annak ellenére hogy nem volt szabályos nálunk is így kezelték.Egy idő után én elengedtem ,nem mondom,hogy te is ezt tedd de nem feltétlen éri meg.
2018. aug. 5. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
70%
2-es voltam, még annyit hozzátennék, hogy nem egyházi iskola ez véletlenül? Csak mert azok szeretnek önálló jogszabályokat/törvényeket hozni...
2018. aug. 5. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Menj be az igazgatóhoz és fenyegesd meg, hogy fel lesznek nyomva az intézményfenntartójánál, ha ezt merik művelni. Aztán repül majd az igazgatói posztról.
2018. aug. 5. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
3.vagyok,tudom nem feltétlen nekem szólt a kerdes de az enyém egyházi volt😊
2018. aug. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nem egyházi iskola.


Én tudom, hogy ez így nem szabályos, csak nekem a jogszabályhely hiányzik még mindig hozzá. Ugyanis az kevés, hogy én így tudom, meg akarom alapozni az "asztalborogatásom" egy jogszabállyal.


Az orvosi igazolások sem segítenek ezen, gyakorlatból tudom. Viszont felháborít ez az egész. Ha lenne a gyerekemnek egy olyan problémája, ami azt kívánja, hogy heti 3-szor az első óráról kénytelen hiányozni... ?!?!?


Még mindig a jogszabályt keresem hozzá. :)


Köszönöm!

2018. aug. 6. 05:06
 8/8 chtt ***** válasza:
100%

"Még mindig a jogszabályt keresem hozzá."


Ezt értem, és teljesen igazad van, jogszerűtlen egész napos hiányzásként kezelni az egy- vagy kétórás mulasztást. De miért itt keresed a jogszabályt? Szerintem nagyon kicsi az esélye, hogy jogi szakértő is látogatja az oldalt (bár nem kizárt, persze:)

Rákerestem én is a világhálón, de kb. minden forrás ugyanazt írja, amit már amúgy is tudunk, mert minden szülőin elhangzik, és lassan a fülünkön folyik ki.

Jogi fórum? Ingyenes jogi tanácsadás? Ha a megoldást nem is tudja, hisz gondolom, nem érthet mindenki mindenhez a jogon belül, de tanácsot adhat, hová fordulj.


Sok sikert!

:)

2018. aug. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!