Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » E-mailt kell írnom egy egyetem...

E-mailt kell írnom egy egyetemi tanárnak, hogy járhassak az órájára. Hogyan illik megfogalmazni?

Figyelt kérdés

Szeretném felvenni az óráját és az engedélyét szeretném kérni ehhez. De nem tudom, hogyan szokás ezt szebben, udvariasabban megfogalmazni. Már párszor megírtam, de nem merem elküldeni.


Tudna valaki segíteni? Köszönöm előre is!


2018. aug. 12. 15:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Tisztelt xy ( ide a neve, esetleg a titulusa)!

Engedélyét szeretném kérni az ön által tartott y napon/időben tartott x tárgy felvételéhez.


Válaszát előre is köszönöm.


Tisztelettel: yz


Nem kell ezt túl parázni, légy udvarias. Esetleg kérdezz rá másoknál, érzékeny-e a titulusaira, mert akkor arra is figyelni kell. Ne aggódj, nem harapja le senki a fejed. :)

2018. aug. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
+ neptun kód/hasonló azonosító
2018. aug. 12. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az előző válaszok mellé jó lenne egy egymondatos magyarázat, hogy mégis miért szeretnéd felvenni az óráját, és ahhoz miért kell az ő külön engedélye? Miért nem veszed fel simán a Neptunban?

Én legalábbis magyarázat nélkül nem engedélyezném.

2018. aug. 12. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!