Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tanári szakmával kapcsolatos...

Tanári szakmával kapcsolatos kérdések?

Figyelt kérdés

Mennyit keres egy egyetemi profeszor?

Mennyit keres egy átlagos tanár?

Hogyan lehetek 3 szakos tanár (fizika-info-matek)?

Hol érdemes az egyetemet elvégezni?

Kötelező PHD végzettséged legyen hogy egyetemi tanár légy?


Ösz-vissz érdemes tanárnak tanulni?



2018. aug. 12. 18:48
 1/6 anonim ***** válasza:
91%

Magyarországon nem érdemes, és egyre kevésbé érdemes.

(1) 25 év tanítással a puttonyban nettó 210 ezer Ft (lenne) a havi bérem, ha nem léptem volna ki a közoktatásból 2 éve.

(2) A minapi két hír (Debrecen, Ady gimn. és Vác) a friss példa, hogy (csakúgy, mint a 60-as, 70-es évek Kádár-rendszerében) a politikailag elkötelezett kádereket neveznek ki igazgatónak, akik addig nem az oktatásban dolgoznak, szemben a kedvelt, választott, hozzáértő vezetőkkel. A Fazekas gimiben is olyan új vezetőt "sikerült" betenni, aki a saját szervilis ismerőseit hozza oda, és sorban mennek el a jó tanárok. (Ezt személyesen tudom.)

(3) Igen-igen romlik a diákok képezhetősége, néhány ritka kivételes iskolától eltekintve. Ez persze nem a kormányzat hibája, de létező jelenség.

(4) Egyre kevésbé számít a tanári rátermettség, a szakmai megfelelés, egyre inkább a lojalitás, engedelmesség az elvárás. Egyre több helyen egyfajta parancsuralmi hangulat épül a tanári karban.

(5) Ma már a megtartandó óra elvileg minimum 22 hetente, de mivel sok állás nincs betöltve, a fennmaradó órákat belső helyettesítésekkel látják el, így 26-28 órát kell tartani. Ez ugye ezt jelenti, hogy naponta 5-6 órát megtartasz, akár szünet nélkül. Ezt az ismeri igazán, aki tartott már órát 25-35 kamasz gyereknek, főleg matekot... Ja, a túlórát persze nem kell kifizetniük, beosztható vagy 30 óráig.


Soroljam még?

2018. aug. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Én ezekkel tisztában vagyok de nem ezek voltak a kérdéseim.

Köszönöm a válaszod.

2018. aug. 12. 19:45
 3/6 anonim ***** válasza:
78%

1) bruttó 554 400 Ft-tól

2) átlag kb. bruttó 180 000 Ft

3) Levelezőn, vagy diploma után (nem nagyon éri meg, a fidesz megszüntette a pótlékot a többszakosoknak, elhelyezkedni fizika-matekkal bárhol el lehet)

4) ELTE-n

5) Miazhogy, meg habilitáció is, és tudományos munka, meg cikkírás.

6) Egyáltalán nem.

[link]

[link]

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magya..

2018. aug. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 dq ***** válasza:
40%

Egyszerre csak egy kérdést írj ki. Neked is jobb így, hiszen senki nem fog neked hat darab kérdést megválaszolni egy darab áráért. (Nos, az előzőt leszámítva.)

Meg hát nekünk is jobb.

2018. aug. 12. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
67%

#1 vagyok:

Mindenesetre a 2. és a 6. kérdésedre válaszoltam.

Mindre nem tudtam, de nem volt ilyen kritérium, hogy csak az válaszoljon, aki mindre tud. Legközelebb kösd ki ezt a feltételt, köszi.

2018. aug. 12. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Értettem.

2018. aug. 13. 07:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!