Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » ELTE (Ájk) Állam és jogtudomán...

ELTE (Ájk) Állam és jogtudományi szak, mit kell róla tudni? Megéri ott tanulni jogásznak? Vagy esetleg más Budapesti egyetemen érdemes? Felvételi követelmények, tananyag nehézsége? Minden érdekel ami a jogász szakmával kapcsolatos, ,

Figyelt kérdés
Gondolkodtam ha egyetemre megyek milyen szakra megyek és a Jogász szakra gondoltam,, Olvasgattam sok mindent róla néztem egyetemeket is és az ELTE megtetszett bár tudom hogy oda nem lehet csak úgy bejutni meg bent maradni sokat olvastam róla de jobb lenne ha itt valaki akinek esetleg van tapasztalata ezzel az egésszel tudna írni valamit,, az egész jogász dologról minden érdekel amit érdemes tudni egy pályaválasztónak jóval azelőtt hogy beadná a felvételi kérelmét:) Megéri-e egyáltalán annak tanulni? nézik nagyon hogy melyik egyetemről származik a diplomám vagy az már annyira nem lényeges? olvastam hogy nem érdemes az ELTére menni mert nagyon iszonyúan nehéz a tanárok meg nagyon szívatósak meg minden,, inkább egy könnyebb helyre érdemes menni Pl Pázmándy-ba?

2016. márc. 13. 14:41
 1/6 anonim ***** válasza:
78%
Pázmándy alatt a Pázmányt érted, ugye? :D Ez így elég ciki... Amúgy a felvételi követelményeket a felvi.hu honlapon megtalálod, többiben nem tudok segíteni, mert nem jogot hallgatok.
2016. márc. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
igen a Pázmándy alatt Pázmányt értettem de már későn vettem észre a hibát,, de szerintem most nem borul fel a világ emiatt:)
2016. márc. 13. 14:56
 3/6 anonim ***** válasza:
55%
Állítólag a Pázmányon kevesebb a sznob, az ELTE állítólag tele van sznobokkal, és a tanárok is gyakran pofára osztályoznak. No persze mindezt pázmányosoktól hallottam, gondolhatod.:) De nekem is szimpatikusabb úgy első ránézésre a Pázmány. Az ELTE-re én a botrányok után sem mennék annyira szívesen, illetve a Pázmány ugye keresztény szellemiségű. A ponthatár az ELTE-n szokott magasabb lenni, felvételi követelmény ugyanaz. Menj el mindkettő nyílt napjára, aztán ha Neked mégis az ELTE szimpatikusabb, megjelölheted mind a kettőt is.
2016. márc. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
73%
az jó, hogy az ország legszínvonalasabb egyetemét egy gólyatábori esemény alapján ítéled meg! :)
2016. márc. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
42%
Lehet konkrét nemi erőszak csak egyszer volt, de ez csak kipattintotta a botrányt, mert amúgy állítólag általános jelenség volt, hogy olyan dolgok történtek a gólyatáborban, amiknek nem lenne szabad egy komoly helyen...
2016. márc. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
86%
Mindkét egyetemmel szemben vannak ellenérzéseim.
2016. márc. 22. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!