Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen szakma/szak való egy...

Milyen szakma/szak való egy humán beállítottságú embernek? Mit gondoltok?

Figyelt kérdés
Sokat gondolkodom mostanában a jövőmről, továbbtanulásról, és elég nehéz helyzetben vagyok. Jelentkeztem az idén egyetemre - ha sikerül, angol-spanyol szakra mennék, ez érdekel, illetve gyakorlatilag a nyelvszakok maradtak az egyetlenek a bölcsészettudományi területen, amelyekből meg lehet élni. Mivel viszont manapság elég sok van nyelvtanárból és tolmácsból is, ez sem biztos már, ill. nem vagyok az a típus, aki az egyetemi évek alatt összeszed egy-két ,,kapcsolatot" a jövőbeli boldogulása érdekében... Ilyen szinten nem vagyok valami leleményes, sajnos. Azon gondolkodtam, hogy valamilyen szakmát kellene tanulnom, amely mellé jól jöhet a nyelvtudás. Pedagógusnak nem lennék jó, nem tudok számolni, gazdasági vagy ilyesmi tehát nemigen jöhet szóba; a húgom egyenesen azt mondja, hogy semmi érzékem a gyakorlati dogokhoz, nem lennék jó szakács például... Viszont most dolgozom, és elég sok gyakorlati dolgot csinálok, úgyhogy ez annyira nem stimmel szerintem. :) Élvezem a kétkezi munkát, szeretek babrálni, rakosgatni, gyakorlás útján tanulni (nyelvet is pl. sokkal inkább tévé-vagy rádióműsorokból, olvasás által, interaktívabb módon szeretek tanulni, mint hogy könyvből magoljak), alaposan dolgozom, jó a monotóniatűrésem... Viszont érdekelnek sokkal elméletibb dolgok is, leginkább humán, bölcsészettudományi területekről (irodalom, nyelvek, vallások, filozófia), szeretek írni, olvasni - ezekkel viszont maximum hobbi szinten tudnék kezdeni valamit. Szóval, mit gondoltok, milyen szakmát/szakot kellene választanom? Teljesen el vagyok keseredve, mert már 20 éves vagyok, tavaly érettségiztem, egy évem kimaradt - és még mindig nem tudom, mi legyek, amikor ,,nagy" leszek. Ami érdekel, abból nem tudnék megélni, illetve talán nem is nekem való. Nem szeretném vesztegetni az időmet, már így is túl ,,öreg" vagyok ehhez. :(
2010. jún. 20. 18:56
 1/2 anonim válasza:

Szia kedves kérdező!


Át tudom érezni a helyzetedet, én is humán beállítottságú vagyok. Sajnos tényleg nehéz nekünk a mai világban. :(

Azt mondod, a nyelvek érdekelnek. Arra még nem gondoltál, hogy esetleg külföldön járj egyetemre? Garantáltan többet keresnél kint, mint itthon.

Az ügyvédi pályát is tudnám javasolni, oda ha jól tudom irodalom és történelem emelt szintű érettségi szükséges.

Esetleg nem érdekel valami reál tantárgy? Például én az irodalom mellett nagyon szeretem a biológiát. :) Megkönnyítenéd a dolgod, ha más irányba is el tudnál mozdulni.

De én még mindig azt mondom, hogy egy bölcsész diplomával is el lehet helyezkedni, csak egy kis talpraesettség kell hozzá. Ha úgy érzed, a nyelvek az, amivel szeretnél foglalkozni, akkor merd végigcsinálni! A legfontosabb, hogy szeresd a munkád, ezt mindig tartsd szem előtt! Ha nem is keresed agyon magad, legalább azzal a tudattal mész be reggelente dolgozni, hogy élvezed, amit csinálsz. Hidd el, ez mindennél többet ér.

És ne keseredj el, húsz évesen még nem maradtál ki semmiből. Pont hogy fiatal vagy még, előtted az élet. Rengeteg lehetőséged van arra, hogy azt tanuld, amit szeretsz.

Hajrá! Én szurkolok neked. :)

2010. jún. 21. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm a választ! :) Mm, a külföldi egyetem jó ötlet lenne, csak - sajnos - egy fityingem sincs. :( Bár ösztöndíjat még mindig megpályázhatok. :)
2010. jún. 21. 12:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!