Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Óvodapedagógia szak és óvónői...

Óvodapedagógia szak és óvónői szakma? Egyetemisták, akik erre a szakra járnak, végzettek, vagy már dolgozó óvónők, segtenétek?

Figyelt kérdés
Tisztában vagyok az óvónői munka alulfizetettségével, így elsősorban arra lennék kíváncsi, hogy milyen előnyöket és hátrányokat nyújt a munka. Én nagyon szeretném ezt csinálni, de hátha valakinek több a tapasztalata ebben a témában.
2011. okt. 8. 14:10
 1/3 anonim ***** válasza:
71%

Előnyök:

Nem 8 órában dolgoztatnak általában, hanem kevesebbet kell bent lenni (6-6,5 órát talán), így több időt tudsz otthon tölteni.

Valamennyire rugalmas az időbeosztás, általában lehet kérni, hogy délelőttös vagy délutános akarsz lenni.

Ami a legvonzóbb lehet, hogy hamar lehet munkát találni ezzel a végzettséggel, mert ugye nem sokan vállalják hosszabb távra a rengeteg munka és ehhez képest nagyon alacsony fizetés miatt.

Előzőhöz szorosan kapcsolódik, hogy az óvónő válogathat, nem kényszerül rá, hogy elfogadja az első szembe jövő álláslehetőséget. Ha nem tetszik, felmondhatsz, és kereshetsz jobb helyet. Más alkalmazott ezt nem nagyon engedheti meg magának, mert nem tud másik állást találni a szakmájában. Egy óvónő tud.


Hátrányok:

Nem tudom, te hol akarsz tanulni, én eltés voltam, ahol valami elképesztően szervezetlen az egész, volt, hogy az óvodában nem is tudtak róla, hogy minket oda osztottak be gyakorlatra... Lehet, máshol jobban működik, de nekem az egész képzés egy hatalmas hátrány volt.

Nagy felelősséggel jár, készülj fel, hogy téged fognak elővenni olyan dolgok miatt is, amikről egyáltalán nem tehetsz, pl. ha egy anyuka betegen viszi a gyerekét, az ellen nem tehetsz semmit, mégis te leszel a hibás a többi szülő szemében, akiknek a gyerekei elkapják a betegséget.

Emellett ugye te is kapod el a betegségeket sorban a gyerekektől.

Írtam fentebb, hogy nem kell 8 órában bent lenni, ez az előny része, a hátrány viszont az, hogy otthon is rengeteget kell dolgoznod (foglalkozástervek készítése, segédeszközök beszerzése, mindenféle kézimunka, rengeteg tanulás stb.), ami így már jóval több, mint egy sima 8 órás irodai munka, aminél csak addig kell dolgozni, amíg bent vagy.

2011. okt. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Bár nem friss a kérdés, de fennakadtam a "sok az óvónői állás" mondatnál...

sok valahol, de Pécsen egyáltalán semmi, és minden helyre 50en jelentkeznek.

Tessék pontosan fogalmazni...

egy munkanélküli óvónő

23N

2012. ápr. 23. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Bocsának, én pesti vagyok, és itt azt látom, hogy mindenhol tárt karokkal várják az óvónőket. Az iskolában is ki voltak rakva mindig a hirdetőtáblára a papírok, hogy ide és ide mehetnek jelentkezni a végzős hallgatók és a friss diplomások. Vidéken nem tudom, milyen a helyzet, én azt írtam le, amit itt tapasztalok.
2012. ápr. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!