Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemen tesi órák/sport?

Egyetemen tesi órák/sport?

Figyelt kérdés
Pár ismerősömtől hallottam, hogy az egyetemeken is van "kötelező" testnevelés, ami heti 2 alkalom lenne, azonban ezt kilehet váltani valamilyen sporttal. A kérdésem, hogy ez valóban minden egyetemen, ill. minden szakon így van, vagy ez is szakonként/helyenként változik? Illetve abban az esetben ha igen, a sportot helyben az egyetemen oktatják, vagy az máshol folyik és valamilyen igazolással/papírral kell igazolni, hogy sportolok?
2018. aug. 19. 17:03
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Ezt érdemes az adott egyetem honlapján megnézni. Nálunk a tesi heti egy óra volt és te választottál mi legyen az (foci, röpi, kosár, természetjárás stb). Illetve egy csomó helyen kiváltható a testnevelés kondi- vagy úszóbérlettel. Egyébként én a természetjárást ajánlom, nekünk félévente négy alkalommal kellett kirándulni menni.
2018. aug. 19. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
94%

Ez szakonként eltérő, hogy mennyi az "előírás" (nálunk 2 félév volt - mi dönthettük el, melyik kettő és heti másfél órát jelentett). Sokféle sportból lehetett választani (természetjárás speciel nálunk nem volt, de volt tenisz, korcsolya, falmászás stb stb).

Az igazolás nálunk úgy működött, hogy ha egyesületnél sportoltál, akkor azt el lehetett fogadtatni. De ez is szakonként/egyetemenként változó.

2018. aug. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!