Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tudom kicsit alapvető kérdés,...

TappancsMancs kérdése:

Tudom kicsit alapvető kérdés, de mi az hogy tételek kidolgozása?

Figyelt kérdés

2018. aug. 19. 20:19
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A tétel címe alapján az érintett dolgokat részletesen leírod, hogy abból egy logikus, összefüggő feleletet tudj csinálni.
2018. aug. 19. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Oké csak ez miben más mint maga a tankönyv anyaga?
2018. aug. 20. 18:06
 3/3 anonim ***** válasza:

Egyrészt azért, mert a (jó esetben) nem csak kimásold a könyvből, hanem értelmezve írod, amit lehet, átfogalmazod saját szavaiddal stb. és így már menet közben tanulod az anyagot.


Másrészt, valakit zavar az, hogy a könyvben összefüggő, folyó szövegben van írva a dolog, és szeretné a lényeget kiszűrni magának, mert úgy jobban tanul. (Bár én ilyen esetekben azt láttam, hogy inkább fontos dolgok kispórolása lett a vége.)

2018. aug. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!