Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tehát akkor mennyi és milyen...

Tehát akkor mennyi és milyen nyelvvizsga kell egy diplomához?

Figyelt kérdés

Nem vagyok egyetemista, viszont kíváncsi lettem.


Idegennyelvi követelmény:

Az alapfokozat megszerzéséhez egy idegen nyelvből államilag elismert, középfokú (B2), komplex típusú, a képzési területnek megfelelő szaknyelvi vagy államilag elismert, felsőfokú (C1), komplex típusú általános nyelvvizsga vagy ezekkel egyenértékű érettségi bizonyítvány vagy oklevél szükséges.


Ezt írják több szaknál is, azonban nem tudom értelmezni!

Most akkor egy középfokú kötelező ÉS mellé még kell egy felsőfokú vagy egy szakmai? Vagy?


A válaszokat előre is köszönöm! :)



2018. aug. 19. 20:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szaknyelvi középfokú

Vagy

Általános felsőfokú

2018. aug. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
85%
Ahogy az 1-es írja.Egyértelmű.
2018. aug. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
66%

Bele is van irva, hogy "vagy"


Ezek a üzleti képzéseknél vannak.


De pl a turizmus és vendéglátásnál és a nemzetközi gazdálkodásnál "és" van meg lehet mind2 szakmai közép.

2018. aug. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Most már világos!


államilag elismert, középfokú (B2), komplex típusú, a képzési területnek megfelelő szaknyelvi nyelvvizsga

= szakmai nyelvizsga


Nem tudtam, hogy ez a hivatalos elnevezése, én ebbe beleláttam egy általános B2-őt is, ezzel volt a probléma.


De köszönöm a segítséget mindenkinek!

2018. aug. 19. 21:06
 5/6 anonim ***** válasza:
74%

"én ebbe beleláttam egy általános B2-őt is"


Tulajdonképpen benne is van, mert ha szakmásított B2-t teszel, akkor azzal azt is bemutatod, hogy az általános nyelvet is tudod használni B2 szinten.

2018. aug. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
50%
Így van, egy szakmai nyelvvizsga ugyanazon a szinten mindig többet ér, mint az általános.
2018. aug. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!