Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kell fizetnem az őszi érettség...

Kell fizetnem az őszi érettségiért?

Figyelt kérdés
Idén májusban 6 tárgyból érettsegiztem, köztük emelten biosz-kémiából.A kémiám viszont rossz lett, így abból már nem mentem el szóbelire, ezért elégtelennek számított a vizsga, a bizonyítványba nem került nyilván bele. De törzskivonatban megkaptam az eredményét, és oda volt írva, hogy javítóvizsgát tehet. A jelentkezésnél olvastam hogy a bizonyítvány megszerzése előtt tett vizsgákra vonatkozó javítóvizsgákért nem kell fizetni. A sulival már nem állok jogviszonyban.most kell fizetnem?
2018. aug. 20. 15:50
 1/2 anonim ***** válasza:
48%
Igen, mert már nincs jogviszonyod. Úgy tudom, hogy az emelt 30-35 ezer körül van.
2018. aug. 20. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
"Térítésmentes az érettségi vizsga a tanulói jogviszony ideje alatt az érettségi bizonyítvány megszerzéséig, és az adott vizsgatárgyból az érettségi bizonyítvány megszerzése előtti, tanulói jogviszonyban tett sikertelen érettségi vizsga első javító- és pótló vizsgája." Ebből a jogi bikkfanyelvből nekem az jön le, hogy neked ingyenes (volt), mert még a tanulói jogviszonyod alatt, az érettségi bizonyítvány megszerzése előtt tettél sikertelen vizsgát.
2018. okt. 19. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!