Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nappali tagozatosként lehetség...

Nappali tagozatosként lehetséges önellátóként élni Pesten?

Figyelt kérdés

Az érdekelne, nappali tagozat mellett mennyire lehetséges dolgozni,havi 120 nettót meg lehetne keresni diákként és ez sok időt venne el a tanulásböl? Esetleg hétvégeken oldjatok meg a munkát? valamint nem megy a tanulás rovására?


Albérletbe maradnék mert 50 ezerből szobába megvagyok, szüleim nem tudnak támogatni, így érdekel élhető-e a nappali tagozat?

Köszönöm valaszaitokat



2018. aug. 21. 09:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szaktól függ. Orvosi,komolyabb mérnöki szak esetén kb esélytelen, már csak a sok kötelező gyakorlat miatt is.

De pl. egy bölcsész szak mellett abszolút vállalható.

Ha műszaki/gazdasági/agrár irány érdekel, nézz körül, hogy indítanak-e duális képzést a kívánt szakon. Ott szakmai munkát végzel és még korrekt fizetés is jár.

2018. aug. 21. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szie Tájépítészetire nem mentem tavaly tamogstottra mert csupán nappali képzés volt levelező nélkül és tartottam tőle, nem fogom tudni eltartani magam Pesten
2018. aug. 21. 10:14
 3/4 anonim ***** válasza:

Szakma nélkül nettó 120-at heti 40 órában össze lehet szedni. Három műszakban, pótlékokkal együtt 170-200 jöhet ki max.


Tehát ez a része reménytelen olyan képzésen, ahol rendszeres laborok, gyakorlatok vannak katalógussal.


Diákhitel szóba jöhet, bár csak akkor éri meg, ha vissza tudod majd fizetni.


Az 50 ezres szobát meg ne vedd fixnek. Idővel emelhetnek, drágul minden, stb.

2018. aug. 24. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Igen ez igaz.

Ezért tartalékolnék előre egy évet valamennyit

És közbe diakmeló beugros csak létezik hisz nappali tagozatosat többet hallottam dolgozni van 2 év irodai tapasztalatom és vendéglátós is több év.

2018. aug. 26. 09:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!