Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire nézik mérnöki karon...

Mennyire nézik mérnöki karon az MSC-re jelentkezőknél a leckekönyv átlagát?

Figyelt kérdés
Mindenhol be kell küldeni a leckekönyv átlagát jelentkezés és kreditelismertetés előtt. A helyzet az, hogy nekem botrányos volt az átlagom az egyetemi évek alatt, és nem tudom ezt mennyire nézik (szerintem lehet vagy 2, emlékszem ötös államvizsgával és diplomamunkával is csak 3as lett az oklevelem mert annyira lehúzta az átlagom és a két szigorlat jegye). Félévenként 400 eFT-ot kellene fizetni ezért meglepődnék ha akadékoskodnának, de egyetemi éveimre visszagondolva bármi lehetséges. A legviccesebb az, hogy a jegyeimtől függetlenül nagyon jó állásom van már lassan 10 éve, lépkedek felfelé a ranglétrán. Lassan oda jutok hogy egy második diploma vagy egy MSC/PHD kellene hogy lépést tudjak tartani a "konkurenciával", érzem hogy ezzel a végzettséggel elértem amit el lehet.Ha nem vesznek fel a jegyeim miatt, akkor lehet szakmérnöki képzésre kéne mennem?
2018. aug. 23. 14:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Senkit nem érdekel az átlagod.


"... ezzel a végzettséggel elértem amit el lehet"

Ez mit jelent egész pontosan?

2018. aug. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Azt jelenti, hogy előléptetésnél nézik az iskolai végzettséget is. Bsc diplomával lehetek akármilyen jó a területemen ha vannak itt még jó mérnökök msc phd fokozattal. Ők is jó szakemberek, és előrelépni kihalásos alapon lehet. Előző munkahelyen végigvittem egy 150 milliós projektet egyedül, a főnök az előléptetésekről kezdett beszélni, megkérdezte: Ugye neked van msc-d? Sok ember most megy nyugdíjba és egy jó diplomával hamar előre kerülhetsz. Mondtam neki hogy nincs, erre ő: Azt hittem hogy van hm. 6 ember lépett előre 10-ből, a 6 legmagasabb végzettségű. Most nem akarom azt mondani ez papírország, meg nem fair mert én is így döntöttem volna.Amikor a BSC diplomát csináltam nem sok kedvem volt hozzá, kiszenvedtem. Most 10 év után visszatekintve sajnálom ezt, de nincs időgépem hogy pofonb@sszam magam.
2018. aug. 28. 07:25
 3/4 A kérdező kommentje:
Megoldottam lefeküdtem a főnökömmel és előléptettek. Túlgondoltam ezt a dolgot. Akit esetleg érdekel a másik lehetőség "oklevél érdemjegy"X 19 pont számítás alapján sorba rendeznek, és van egy személyes elbeszélgetés is. Főleg a pontszám számít, de költségtérítésesen általában van hely.
2018. okt. 16. 20:46
 4/4 anonim ***** válasza:
Érdekelne, hogy kb milyen havi jövedelem az, amiért így túlaggódod a helyzeted és alternatív megoldásokhoz folyamodsz.. De tényleg.
2018. okt. 21. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!