Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Fontos dolgokat tudtok suliba?

Fontos dolgokat tudtok suliba?

Figyelt kérdés
Hasznos tárgyak, tevékenységek, praktikák, taktikák amikkel meg lehet könnyíteni a gimis életet.

2018. aug. 24. 01:19
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Zsebkendő, kézfertőtlenítő mindig jól jön: sokszor előfordult az 5 évem alatt, hogy nem volt WC papír, szappan.


Pulcsi: hiába volt az egyik teremben nagyon meleg, a másikban meg lehetett fagyni télen, így mindenki kabátban jegyzetelt órán. A hidegebb időkben nem árt, ha van nálad még valami, öltözz rétegesen, az a biztos.


Elegendő toll (színes is, főként piros): ez bármelyik sulira igaz, nem tudhatod, hogy mikor fogy ki a tollad, dolgozat közben zavarod a másikat, fa akkor kezdesz el keresgélni. Én jegyzetelés előtt is mindig kitettem a padra 2-3 kéket, egy pirosat. A többi maradhat a tolltartóban.


Felelés közben soha ne nézz a többiekre: csak a tanárra koncentrálj, próbálj megfeledkezni a háttérzajról, így nagyobb az esély rá, hogy nem blokkolsz le.


Az utolsó tippem az érettségire vonatkozik, hiszen ez lesz a legfontosabb megmérettetés: ősszel és még tél elején is úgy fogod érezni, hogy ez lesz a világvége és rosszul vagy, ha csak rá gondolsz. De az igazság az, hogy ha az évek alatt mindig becsületesen készülsz, megvan frankón a jegyzeteidet, és nagyjából tudod, hogy a könyvben is hol találod az anyagokat, akkor az írásbelire nyugodt szívvel mehetsz be, hidd el. Persze, előtte annyi feladatsort csinálj meg, amennyit csak tudsz, de ezeket is elég januártól. Az írásbelin mindig gondold át, mielőtt leírsz valamit, pl. én a verselemzésnél 2 A4-es lapra kijegyzeteltem a szempontok szerinti gondolataimat (fontos, hogy az 3-4 megadott szempont benne legyen, így kaphatsz sok pontot), és csak utána kezdtem el szépen megfogalmazni. A szövegértésnél is ügyelj a pontos megfogalmazásra. A töri érettségi teszt része főként szövegértés, csak az esszéknél kérnek tárgyi tudást. Matekból nem igazán voltam lángész, 3-as lett az érettségim, de itt is fontos, hogy begyakorold a típusfeladatokat és kérdezz órán, ha valami nem megy. Volt, hogy órán kellett megoldani egy feladatrészt és azt átbeszéltük. Az idegen nyelvi érettségi a legkönnyebb, emiatt nem kell aggódnod, csak szintén gyakorolj. Több tárgyat nem írok le, de mindenhol a gondolkodás és az érthető megfogalmazás számít. A szóbelire ősztől (nov közepétől) kezdtem kidolgozni magamnak a tételeket, nekem csak 60 volt, mert a nyelvekből már korábban megcsináltam az érettségiket (mindkét szinten), szerintem ez egy jó lehetőség, élj vele. Az utolsó évben egy nyelvi órára se jártam be, sok szabadidőm lett, többet tudtam tanulni/pihenni. Ha megvannak a tételek (jobb lenne, ha magadnak írnád meg őket, mert közben rengeteget tanulsz vele és a végén már nem kell annyit), bőven elég az írásbelik után, május közepétől elkezdeni készülni. Ha utolsó évre lesz olyan tárgyad, ami május végén szokott lenni, akkor még arra koncentrálj jobban. Az emelt szóbelik június első két hetében, a közép szóbelik június utolsó 2 hetében vannak, ezt pontosan fogod tudni időben, ne aggódj. És még egy utolsó tanács magához a szóbelihez: ne izgulj, az egész sokkal rövidebb lesz, mint amennyit "szenvedtél" az évek alatt. Írj magadnak vázlatot, hogy mi alapján mondod majd el, válaszolj a kérdésekre (ez fontos) és csak beszélj, beszélj és beszélj! :)


Remélem, tudtam segíteni, minden jót.

2018. aug. 24. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az első válaszadóval!
2018. aug. 24. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm
2018. aug. 24. 10:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!