Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Veszek az idén egy telket, ha...

Veszek az idén egy telket, ha minden jól megy, arra szeretnék egy kisebb házat építtetni, ami kb 30 nm lesz (tudom kicsi, de lesz bővítve pár év múlva) Sajnos hitelből tudom megoldani a dolgokat. Tudtok-e nekem egy kis segítséget adni?

Figyelt kérdés

Ekkora méretű házhoz kb milyen papír munkák és mekkora költségűek lennének az engedélyek?

Ja és egy kis szakmai tanács is: milyen legyen a falazata? melyik a tanácsosabb, előnyösebb, olcsóbb?

Egyenlőre pl az biztos, hogy ekkora házhoz, nem kell nekem gázkazán meg radiátorok, hanem egy cserépkályhával lesz megoldva a fűtése Így pl arra gondoltam, hogy a gáz így be se kell vezetni, mert a villanytűzhely ezt ki is váltaná. A szükséges meleg vizet meg a villanybojler megoldja. Szerintetek ez jó elképzelés? Bármiféle tanácsot szívesen fogadok, sőt örülnék is neki ?



2017. jan. 6. 17:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem gazdaságtalan ilyen kicsit építeni. A papírmunka ugyanaz, mint bármelyik családi háznál: kiviteli terveket kell készíttetni, és feltölteni az építési naplóba. Illetékmentes, de épeszű tervező nem fogja vállalni, lebeszél róla.
2017. jan. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
70-80 nm alatt családi házat építeni nem sok értelme van.
2017. jan. 6. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Telekvásárlásra nem kapsz hitelt. Az építkezést is saját pénzből kell elkezdeni, utólag folyósít a bank hitelt építkezésnél. A tervezés, közműrácsatlakozás stb is elég konstans költség. Ráadásul minden bővítésnél újra kell terveztetni, engedélyeztetni, új e-napló stb. Arról nem is beszélve, hogy nem igazán fogsz találni bankot, aki ekkora ház epitesere hitelt ad.
2017. jan. 7. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Helló

Konkrétan hitelkalkulátort is kitöltöttem, hogy lássam mik a lehetőségek, és erről csatolva küldök is képet, amit eleve van olyan opció, hogy telekvásárlásra hitel, és az Unikredit eddig a legkedvezőbb választás lenne, ezért nem értem, hogy miért ne kapnék hitelt.... Ezt megtudnád indokolni?

[link]


Mivel nem tervezek nagy családot, max 1 gyereket, de az se biztos, de ha véletlen mégis, akkor lenne hozzá építve plusz egy kis szoba ( talán 5-6 év múlva), vagyis a barátnőmnek és nekem bővel elég lenne egy ekkora ház, másrészről meg az is pl egy szempont, hogy a fűtési számlám se lenne így sok, mert a kicsi ház kicsi fűtés. Plusz az interneten is terjednek ezek a kicsi lakások, hogy mennyire jók, és és gazdaságosak.

2017. jan. 7. 11:35
 5/5 anonim ***** válasza:

Azt javaslom, ha már bele kezdesz az építkezésbe, mindenképpen készítsd elő a bővítés lehetősségét. Gondolok itt arra, hogy pl az alapot már a bevetéssel együtt készíttesd el. Mi egy gyerekkel vagyunk 41 m2-en. Kicsi! Nagyon kicsi! Szerintem ha már belekezdesz, kezdj kicsit később hozzá, de ha már csinálod, tervezz egy legalább 50-55m2-el. A hozzáépítéssel sem jössz ki olcsóbban, és ha már ott laksz, körülményes lesz a bővítés!

Szerintem a közműveken ne spórolj! Ha kihagyod a gázt, később már macerásabb a bekötés, és a gázzal való fűtés sem biztos, hogy drágább, mit a vegyes tüzelés.


Sok sikert kívánok neked/nektek! Remélem sikerül elérnetek az álmaitokat! :)

2017. jan. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!