Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemen akik albérletben...

Egyetemen akik albérletben laknak mennyit költenek összesen? Egyedül vagy közösen laktok?

Figyelt kérdés
Bérlés, rezsi, kaja, szórakozás, ruhák, közlekedés.

2018. aug. 25. 21:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Melyik városról van szó?
2018. aug. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
9%

Szoba:

Budapesten 70ezer + rezsi

Szegeden 45 ezer plusz rezsi

Normális klímás tágas szoba.


Kaja

40 ezer

Egészséges normális étel.


Sport

20 ezer

Kondi meg küzdősport vagy fal mászó vagy uszi bérlet.


Szórakozás

30-50 ezer

Egy mozi üdítővel kis nasival 3000 utána egy két sör vagy kaja és egy sör 3-4 ezer.

Valami új étterem vagy kocsma kipróbálása is pár ezer.

Bulis este házibuli vagy koncert 5-10 ezer.


180-200ezer a minimum.


Persze lehet csicskába proliba. Szar kaja, olcsó pia , semmi sport, többen egy szobába koliba vagy lepukkant albiba, nyáron 40 fokba izzadt kanok egy kis szobába, hűtőből kaja lopás, ha elfogyott a WC papír várni, h a másik vegyen, legolcsóbb mosószer amitől ugyan úgy izzadságszagú marad a ruha, csak ingyenes programok. Így kijöhet akár 30ezerből is mindennel havonta.

Olyat is ismerek aki kukákból kajál. Este éttermek kis boltok körüli kukák hajléktalanok elől éleszi a kaját. Olyan is van aki már lediplomázott és dolgozik és a népkonyhán kajál a csövesekkel.

2018. aug. 25. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
89%
Utolsó: azért, mert valakinek nincs havi 200 ezre, még nem "csicska proli". Csak mondom.
2018. aug. 26. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
91%
Csicska proli? És te leszel értelmiségi? Szégyen.
2018. aug. 26. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
73%

Szobát Szegeden már 20+rezsiért lehet kifogni, csak nagyon figyelni kell. Persze nem a legluxibb szobák, de nem gondolom, hogy klíma elengedhetetlen, hiszen a suli nem nyáron van.

A kaja spórolósan havonta kb 12-15.000-ből kijön, ez tipikusan a kolesz verziós menü, bögrés levessel, de be szoktam menni a piacra, mert olcsóbbak a dolgok, ha egészségesre vágyom. Ebbe az összegbe bele szokott férni egy menü is valami olcsóbb kajázóban heti egyszer. Bulizni csak a most szabadult elsősök és azok járnak, akik sosem fogják elvégezni a szakjukat. Tisztelet a kivételnek, én nem tudnék buli után reggel megjelenni a katalógusos órán, szerintem más sem, meg is buknak. Tehát az nem kerül pénzbe. Havi egyszer elmegyünk moziba, ha szórakozásra vágyunk, 1200 körüli a belépő, mert van diákkedvezmény. Ott van mellette a bolt, ott veszünk rágcsát, kólát, olcsóbb mint a mozis.

2018. aug. 26. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
6%

Mit kell ezen meglepődni?

Akinek nincs pénze az így tudja, ahogy az utolsó is leírta 20ezerFt-os szoba, ami egy kis lyuk, klíma minek van bent 28-30 fok panelba már májusba, nem baj úgyis nyáron hazamegy, csak lehet ahova hazamegy az mégrosszabb mint az a kis lyuk ahol lakik Szegeden és nem szívesen megy haza.

Kaja 15 ezerből, bögrés leves, feldolgozott élelmiszerek, 3-5 évig az egyetem alatt ilyen mű, egészségtelen kaják, aztán ha valami egészségügyi gond lesz nem baj. Pontosan ez a proli, aki kultúrálatlan, aki nem gondol arra, h megszívja, ha szar kaját eszik.

Nem az a csicska proli, akinek nincs 200 ezre havonta, mert ez a valóság, h kevés ember tud suli mellett annyit összeszedni, kapni és kevésnek van annyi esze, h suli mellett tudjon jó órabérben magáórakat adni vagy kutatásban részt venni vagy jól fizető részmunkaidős diákmunkát vállalni. Attól, h valakit felvesznek vagy akár el is végzi az egyetemet, még nem lesz talpraesett, még csak okos se vagy kiemelkedő.

Arról pedig nem tehet, h az átlagos munkát nem fizetik meg. Ez nem Anglia vagy Ausztria, h ha átlagos vagy s egyszerű munkát végzel, árufeltöltés vagy takarítás, akkor is megkeresel annyit, h jó kajákat egyél, tudj szórakozni, nyáron ne pusztulj a melegbe, télen ne fázz meg ha a csóró albérlet fűtetlen konyhájába vagy fürdőszobájába kimész, mert csak a szobákat van pénz fűteni. Érezheti magát jól valaki kevés pénzből is, de attól az még proli élet lesz, mert kultúrára nem fog telni, minőségi szórakozásra nem fog telni, egészséges táplálékra nem fog telni, komfortos, igényes lakásra nem fog telni.

Akinek meg luxus egy 45ezer Ft-os szoba, amiben egyébként semmi luxus nincs, csak kényelmes ágy van benne, legalább kicsit tágas, meg olyan lakásba van, aminek a konyháját, fürdőjét se nagy költség fűteni télen és normálisan néz ki, meg akinek luxus például egy klíma, az már nagyon megszokta a trash balkáni életet, amiről lehet nem tehet, sőt lehet azaz élet is amit él már nagy fejlődés mert valami mégmélyebbről küzdötte fel magát a 20 ezerFt-os szobáig. A szegénységet nem kell szégyelni, de ha valaki azt mondja, h a szegéynségnél van minőségibb élet, meg sokkal sokkal jobb 3-5 év diákéletet úgy eltölteni, h ha már 2 jó film is van a hónapban amit moziba szeretne megnézni akkor gond van vagy több fűtésszámla jön ki akkor már hívja mindenki a szülőket, h baj van aztán a szülők is izzadnak, h mi legyen akkor. Láttam ezt a 20 ezres szobás életet, amik a wc illatosítón megy a spórolás és büdös szar és húgyszag van a wc-ben, de hát 1000Ft 3db normális illatosító, meg megy a balhé, h valaki ivott a másik tejéből. Így is lehet jó élményeket szerezni, szó se róla, csak amíg van aki elmegy tanulni és szegénységből megoldja, h tudjon olyan munkát végezni suli mellett akár részmunkaidőben amivel jól keres, meg tudja, h jó tanuló, érteni fog a szakmájához akkor nem fél diákhitelt felvenni, mert tudja, h simán visszafizeti jó diplomás szakemberként, esetleg nyarant ki tud menni külföldre dolgozni, sokat keresni, addig az ilyenekhez képest, az aki bögrés levesezik, meg ketten osztanak meg egy kicsi szobát, meg nincs pénzük egy jó koncertre elmenni, mert 4000Ft-os belépő ugyan már, azok csicská a másikhoz képest aki meg normálisan összehozza, meg prolik, mert kultúrára nem telik. De ettől még idővel bárki összehozhatja, h ne legyen csicska vagy proli vagy ne legyen szarba.

2018. aug. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
70%
Utolsó, te nagy gyökér vagy. Én simán megengedhetném magamnak, hogy kivegyek 45 eherért szobát, de nem teszem, mert sajnálom rá a pénzt, nincs szükségem rá, akkor meg minek flancoljak? És nem, nem a wc illatosítón sprórolunk, nem a fűtésen, hiszen ezek szükségesek, kellenek, de attól, hogy van pénzed, és nem vered el mind szolira, kondira meg gyrosra, bulira, attól már proli vagy?? Lehet mentegetni magad, hogy te megdolgoztál a pénzért, de havi 200.000-et az egyetemi prof nem keres, nemhogy a valami kis kutatás résztvevője, vagy tudomisén, miről nyomod a vakert. Neked van anyucid és apucid, akik a segged alá tolják, örülj neki, a kérdező szerintem nem azért tette fel a kérdést, hogy megtudja, hogy lehet az egyetemi életből a legdrágabban kijönni, hanem azért, hogy tudja, nagyjából mennyit kell beosztania. Javítson ki, ha tévedek.
2018. aug. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
6%

A Lidlben a kasszás keres 250ezret. El vagy tévedve. Dehogy tehetnéd meg. Irigy vagy meg nem jött be az élet ennyi.

15 ezer havonta kajára az 500Ft/nap.

20 ezres szoba meg egy lyuk.

Mert akinek több van mint neked annak mind Anyuci apuci adja?

Fogalmad nincs a pénzről azt hiszed egy professzor keres 200at.

Itt lehet keménykedni okoskodni de ez csak egy vicc mitől lennél kemény hát szaros gyakorikérdésekes kommenten felidegeled magad.

2018. aug. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
89%
Tévedés, én ugyan nem idegeltem fel magam, és irigy sem vagyok rád, minden egyes mondatod téged minősít. Nem tudom, milyen szakra járhatsz, de biztosan elhiszed magadról, hogy istenkirály leszel. Majd megnézzük, neked bejön-e az élet, mert az ilyen nagyarcú kretének koppannak a legnagyobbat. A tanuláshoz egy pici szoba is elég ám, és az átlag egyetemista hazamegy hétvégén,szóval hülyeség, amiket írsz.
2018. aug. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
11%

Majd meglátjuk Takács!

Tanuláshoz elég a kis szoba. Már leírtam, h csórón is lehet vidáman és jól csinálni. De attól még nem más tehet róla, h 500Ft ból kajálsz naponta. A hajléktalanoknak a napi étel ellátása többe kerül, mármint amit ők ingyen kapnak kaját az többe kerül és többet ér mint amit 500Ft ból ki lehet hozni.

Ez egy arctalan oldal itt nem minősít senkit amit leír. Mert bár full butaságokat írsz, betegesen igazolni akarod, h az átlag egyetemista csóró és et így természetes attól még azt hiszed igazad van. Ezért felesleges arról írni mi minősít itt. A sok dolgokból amit leírtam egyet kettőt tudtál kiemelni és arra gyengén cáfolni ez a primitív emberek tipikus érvelés, ahogy a személyeskedés is amit Te kezdtél el.

2018. aug. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!