Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van itt olyan leérettségiztett...

Van itt olyan leérettségiztett ember aki "másképp" csinálta meg a közösségi szolgálati 50 órát?

Figyelt kérdés
A "másképpet" úgy értem, hogy elment egy tetszőleges olyan helyre akiknél lehet dolgozni, és adott nekik X pénzt és leigazolták neki az 50 órát?

2018. aug. 27. 00:46
 1/6 anonim ***** válasza:
10%
Ennyire hogy a tökömbe lehetsz lusta? :D... Nyáron megcsinálod 1-2 hét alatt.
2018. aug. 27. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem lesz több nyaram mivel 2019 májusban fogok érettségizni. Minden évben volt nyáron 1 hónap szakmai gyakorlat. Az év vége az június 15, kb június 18-20 körül kezdődik meg az egy hónapos gyakorlat és vége van júllius 18-20 körül, elmegyek nyaralni két hétre, és már ott tartunk, hogy lassan augusztus közepe van. És még volt olyan amikor diákmunkáztam is. Nem vagyok lusta csak nincs rá időm. Aki csinálta már meg így a közösségi szolgálati munkát az írjon.
2018. aug. 27. 01:14
 3/6 anonim ***** válasza:
54%

Nekem voltak ilyen barátaim, de ők nem fizettek érte, csak szimplán volt egy jó ismerősük vagy rokonuk és megkérték őket, hogy igazolják le nekik. Egy részét én is így intéztem.

Amúgy szerintem nem feltétlenül kell elítélni ezt...oké, csalás, de nem mindenhol egyformák a lehetőségek. Én egy kisvárosban voltam középiskolás és az önkormányzat által szervezett programokon kívül nem igazán lehetett máshová jelentkezni, de ezek a lehetőségek max. 10-20 embernek adtak munkát és nem szívta fel az egész gimis létszámot. Az iskolákban, óvodákban, bölcsődében nem nagyon örültek az önkénteseknek, ezért nem is szívesen fogadták őket és próbálták minimalizálni az ilyen eseteket. Esetleg még a suli könyvtárába lehetett menni segíteni, de szintén nem volt szükség a diákok segítségére és csak órákig ücsörögtünk a könyvtárban. Na most ebből azért nem sok mindent tanul az ember...én legalábbis nem mondanám, hogy annyi élményt vagy tapasztalatot szereztem volna ezeknek köszönhetően. Egy nagyobb városban, ahol több a lehetőség és esetleg még válogatni is tudsz, hogy éppen milyen terület vagy munka áll hozzád közelebb és érdekel, ott ez még jó dolog is lehet. Ugyanakkor így, ahogyan nálunk is működött, már kevésbé.

2018. aug. 27. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
# 3 köszönöm a válaszodat ment a like
2018. aug. 27. 01:18
 5/6 anonim ***** válasza:
57%
Én több mint a felét megcsináltam aztán 'megsajnáltak', hogy mindennap mennem kell és leigazolták az egészet. De legalább láttam, hogy milyen kórházban dolgozni mert én teljesen mást tanultam :)
2018. aug. 27. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
13%
Úgy érted, van-e aki csalt, és még erre se volt képes? Remek jellemről árulkodik már a kérdésed is, társadalmunk hasznos tagja leszel! Még le se érettségiztél (azt is "másképp" fogod csinálni, az Ecserin?), de már is a kiskapukon, csaláson jár az eszed...
2018. aug. 27. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!