Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi történik ha érettségi...

Mi történik ha érettségi előtt buktam 1 tantárgyból és a pótvizsgán se megyek át?

Figyelt kérdés

Sajna magánügyi okokból nemigazán tudtam tanulni egy számomra neccesebb tantárgyra, de még nyáron se igazán sikerült rá rendesen felkészülnöm. A többi érettségi tantárgyam megvan, azt letettem, + még a szakmabélimet is, viszont nem teljesértékű így az érettségim, csak egy igazoló lapot kaptam a letett tantárgyakról.

Lekerülök az idén érettségiző osztályba? Vagy pedig mivel az évek alatt, egyszer már buktam ugyanebből a tantárgyból, eltanácsolnak?



2018. aug. 27. 18:17
1 2
 1/11 anonim válasza:
16%
Mi lenne? Évisnétlés.
2018. aug. 27. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
36%
De hogy engedtek így érettségire? Nem úgy van, hogy ha nincs meg az utolsó éves, nem mehetsz érettségizni?
2018. aug. 27. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
92%

#2, ez 2004-ben volt így utoljára.

Ha nem mész át a pótvizsgán, akkor alapból évismétlés. Hogy el akarnak-e tanácsolni (ha már nem vagy tanköteles, megtehetik), azt nem tőlünk kell kérdezni, mert ezt csak az iskola tudja, de nem valószínű. Szerintem megmondták volna előre.

2018. aug. 28. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Igen, csak arra gondoltam az eltanácsolásnál, hogy biztos van egy ilyen limit, hogy mennyit bukhat az ember és ennek a számával én nem vagyok tisztában, csak azzal, hogy ez nekem a 2. eset lenne.

2018. aug. 28. 11:50
 5/11 A kérdező kommentje:

#2

Amolyan "előrehozott érettséginek" minősül így a többi tantárgyam, és ha átmegyek a pótvizsgán mégis csak, akkor októberben leteszem ezt az egyet is és akkor kapom meg az érettségi bizonyítványom.

2018. aug. 28. 12:01
 6/11 A kérdező kommentje:
Annyit elfelejtettem írni, hogy az érettségit leszámítva is abban az iskolában szerettem volna maradni idén, mivel 5 éves. 4. év végén az érettségi, utána lévő év pedig csak a szak.
2018. aug. 28. 12:26
 7/11 anonim ***** válasza:
69%
Nincs jogi limit, ahol kötelező lenne eltanácsolni.
2018. aug. 29. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor nem kapsz érettségi bizonyítványt. Beiratkozhatsz felnőtteknek szóló képzésre, hogy megcsináld a tantárgyat, és a többit újra. Vagy bemész a sulidba és megbeszéled, hogy vegyenek fel az egyik 12.-be magántanulónak. Félévkor meg év végén kell osztályozót tenned. Ha "jófejek", akkor talán meg tudjátok beszélni, hogy a többi tárgyból beírják a tavalyi jegyedet. (Ehhez nyilván a "magánügyi ok" nem elég, de ha megmondod mi volt az lehet megenyhül a szívük...) Így gyakorlatilag csak ebből a tárgyból kell osztályozóznod.

Melyik tárgyról van szó amúgy???

2018. aug. 29. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

#8 Köszönöm!

Amúgy a matek. Sose volt az erősségem, de most még annyira se jött össze.

2018. szept. 1. 23:44
 10/11 anonim ***** válasza:
Sikerült a pótvizsga? :)
2018. okt. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!