Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szent István egyetemen milyen...

Szent István egyetemen milyen eséllyel fogadják el tantárgyelismertetéskor a felsőfokú okj végzettséget?

Figyelt kérdés
A BGF képzését kihelyezett helyszínként egy középiskolában végeztem. A bizonyítványon a középiskola neve szerepel, de az is hogy a BGF-kihelyezett képzéseként. Van esély, hogy elfogadnak néhány tantárgyat??
2018. aug. 28. 12:14
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
0% esélyt látok erre, az OKJ nem egyetemi színvonal.
2018. aug. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Az okj nem felsofoku vegzettseg!! Nemigaz, hogy ezt nem lehet megerteni. Semmit nem tudalsz elfogadtatni.
2018. aug. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

2. válaszolónak:

Mivel van alap, közép és felsőfokú okj bizonyítvány is, így ezért kérdeztem. Alap és középfokú pl olyan megnevezés h "számviteli ügyintéző", de az h "számviteli szakügyintéző" az már felsőfokú okj bizi.

Felsőfokú okj-t csak főiskola állíthat ki, mikor én szereztem még nem így volt. Ugyanúgy 2 év szakképzést jelent, ezt talán most foszk képzésnek hívják (bocsánat, ha keverem).

Ugyanúgy leckekönyv, kreditek teljesítése volt és a főiskolai tanárok oktattak,vizsgáztattak stb.. tehát akkor még így sem jó elfogadásra szerinted?

2018. aug. 28. 14:13
 4/4 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy azt a nevet adták neki, hogy felsőfokú okj, de az nem felsőfokú végzettség. Felsőfokú végzetségnek a diploma számít. Az, hogy felsőfokú okj, csak egy elnevezés az okj-n belül, de az okj semmilyen formában nem felsőfokú végzettség!

Egyébként felvételi pontoknál lehet, hogy elfogadják + pontnak, de elfogadtatni biztos nem tudod, mert mint mondtuk teljesen más.

Középfokú végzettség az érettségi, felsőfokú a diploma.

Okj az külön kategória.

2018. aug. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!