Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Logisztikai mérnöki képzés?

Logisztikai mérnöki képzés?

Figyelt kérdés

Több kérdésem is lenne ezzel kapcsolatban:

1. Mennyire éri meg elvégezni egy ilyen képzést (mennyire keresett a szakma)?

2. Általánosságban véve hol lehet elhelyezkedni egy ilyen alapdiplomával?

3. Melyik feladatkörbe sorolják be ezt a szakmát, azaz mit csinál pontosan egy logisztikai mérnök? (Tudom ezt leírják az egyetemi oldalakon a szak leírásánál, de az nekem túl formális, szóval ha valaki el tudná magyarázni köznapi nyelven, megköszönném.)

4. Mennyire való lányoknak ez a képzés meg úgy egyáltalán ez a szakma?

5. Fizika mennyire meghatározó tárgy? Sosem voltam túl jó belőle, (habár tény, hogy nem is nagyon erőltettem meg magam sose, ellenkező esetben nem tudom, menne-e), 2-3-as vagyok belőle.

Ha esetleg valamire nem kérdeztem rá a témával kapcsolatban, de valakinek még eszébe jut valami, esetleg személyes tapasztalatai vannak, szívesen meghallgatom és megköszönöm :)



2018. aug. 28. 13:54
 1/2 TuttiFruttiHarcos ***** válasza:

Szia!

1. Ha szereted a kihívásokat, szeretsz összetett problémákat megoldani, folyamatos fejlesztésben gondolkodsz, akkor érdemes elvégezned a képzést. Kecskeméten folyamatosan keresnek jó logisztikust nyelvismerettel. A kecskeméti egyetem logisztikai mérnöki alapszakja pont az ipari igények miatt jött létre.

2. Logisztikai szolgáltató cégeknél, termelővállalatoknál leginkább

3. A logisztikai nagyon széleskörű. Lehetsz beszerző, aki pl a termeléshez szükséges alapanyagokat szerzi be (itt lehetnek komplex feladatok, pl beszállítók összehasonlítása, tárgyalások, kapcsolattartás akár külföldi beszállítókkal idegen nyelven). Lehetsz raktárvezető, akkor általában a raktár elrendezés kialakítása, készletgazdálkodás, szállítmányok fogadása lehet a feladatod. Lehetsz termeléstervező, termelésirányító. Ezekhez tartozhat kapacitástervezés (mennyi erőforrásra van szükség, hogy bizonyos mennyiség határidőre elkészüljön), termelésütemezés (melyik gépen melyik termék mikor kerüljön sorra a termelés során) stb. Lehetsz fuvarszervező, ekkor te határozod meg, hogy melyik szállítóeszköz, melyik sofőrrel, melyik terméket hová és mikor vigye. Itt csomó mindent figyelembe kell venni. Költséggazdálkodás, kapacitáskihasználás, korlátozások, határidők stb. És még sorolhatnám a lehetséges pozíciókat és feladatokat, de ez a pont már így is nagyon hosszúra sikeredett.

4. Én lány vagyok, és logisztikát tanulok 7 éve. A suliban és a munkahelyeken sem vettem észre, hogy különösebb hátrányom származna abból, hogy lány vagyok. A logisztikában sokat kell tervezni-szervezni-irányítani, és talán azért, mert bennünk van az anyai ösztön, ezek talán nekünk lányoknak pont jobban mennek. Belénk van kódolva, hogy kis pici életeket kell irányítanunk, ha anyává válunk.

5. Fizika... Csak a Kecskeméti GAMF Karról tudok nyilatkozni. Itt egy félév fizika van, ami meg szokta keseríteni a hallgatók életét, viszont teljesíthető. Nekem megajánlott négyes lett. Azt tudom tanácsolni, hogy itt a GAMF-on rá kell hajtani év közben, és megszerezni a megajánlott jegyet. 3-astól megajánlják, és akkor nem kell elmenni vizsgázni. A vizsga nagyon nehéz szokott lenni. Én sem voltam jó gimiben fizikából, de itt a GAMF-on elég jól elmagyarázzák, otthon meg át kell nézni.


Nem tudom, hogy hol tartasz most a tanulmányaidban. Ha még középiskolás vagy, és nappalin szeretnél logisztikát tanulni, akkor itt Kecskeméten a GAMF-on lesz januárban logisztikai verseny középiskolásoknak (11. osztálytól lehet jelentkezni). Ezen a versenyen bele tudsz kóstolni a logisztikába, és akár el tudod azt is dönteni, hogy ezt a szakmát választod-e. Itt egy videó a legelső ilyen versenyről, azóta megváltozott az egyetem neve, Neumann János Egyetem lett: https://www.youtube.com/watch?v=dCCD4491ZJY

2018. okt. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a hosszú választ! :)

Végzős vagyok, szóval szorít az idő, de már annyira belevetettem magam a témába, hogy nagy a valószínűsége, hogy erre a szakra adom be a jelentkezést, aztán ha bekerülök, de mégsem megy, akkor otthagyom. Úgy gondolom, ez még mindig egy jobb alternatíva, mintha meg se próbálnám.

2018. okt. 6. 16:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!