Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Fontos, hogy legyen érettségim?

Fontos, hogy legyen érettségim?

Figyelt kérdés

20/F

Szlovákiáról származom!



A szakmám adminisztráció, és 4.iskola évben megbuktam fizikából, félévben és év végén is. Szakmám már van a 3 éves suli, most buktam meg a 4.osztályban.

3 éves a szak és + (külön) a 2 év az érettségi év. Most 1. Érettségi évben voltam, megbuktam, ezen kívül van még egy évben, hogy eljuthassak odáig, hogy letegyem az érettségit.


Holnap megyek pótvizsgára 11:00 kor. Nagyon aggódók, hogy mi lesz, hogy le-i teszem vagy sem. Tanulgattam, de jobban foglalkoztam a munkával, hogy bekeressek magamnak, mert nem volt semmi pénzem.



600-700€/havonta állandó munkába lépni, jó fizetés szerintetek? Szabados vagyok. Csak magamra költenék mint ruhákra, autó - idővel, idővel - barátnő. Szüleimmel lakok. :) Igazán nem volna mire költeni a pénzt, mert otthon kaja van, pija van, csak ruhákra, és amit szeretnék magamnak megvenni megveszem azt.



Itt ebben az iskolában 4 évet szenvedek. Ez a 4. év már nagyon rossz volt. Csalódtam olyan emberekben, akikben nem hittem volna, hogy kihasználtak stb, lehet ezért sem tudtam koncentrálni az órákon. Nem megy nekem a tanulás, nem és nem megy. Az év végén majdnem megbuktam 6 tantárgyból, beleértve a fizikát is. Minden tanító megkegyelmezett rajtam, és adtak 4-est a bizonyítványban kivéve a fizikát.



Már nézegetem magamnak állandó munkát, mert nem nagyon hiszek abban, hogy leteszem a pótvizsgát, és ha le-i teszem, akkor, hogy meg-i csinálom az érettségit. Ahol itt dolgoztam a múlt héten, ott 3 műszak van, és szépen bekeresnek állítólag 600-700€. Én jobban mennék 2 műszakra, mert nem tudom, hogy ki-i bírnám az éjjeli műszakot. Ez egy autógyár.



Mik a véleményetek? Mit tudtok tanácsolni?


Köszönöm előre is a válaszokat.


2018. aug. 29. 16:31
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha már elkezdted ne hagyd abba. Azért szerintem fontos hogy legyen érettségi a szakmád mellett. És nem akarsz a szakmádban dolgozni?
2018. aug. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
A szakmámat nem tudnám csinálni, nehéz.
2018. aug. 29. 21:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!