Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Munkaügyi központ által...

Munkaügyi központ által jelentkeztem német nyelv tanfolyamra, valaki volt már hasonló tanfolyamon? Leírnátok nekem, hogy mik a tapasztalataitok?

Figyelt kérdés

2018. aug. 29. 19:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mire lennél kíváncsi?
2018. aug. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Még sok évvel ezelőtt. Nem értem el vele semmit.

Akkor jó, ha olyan helyre akarsz menni dolgozni, ahová már csak a nyelvtudás hiányzik, vagy ha továbbtanuláshoz kell a nyelv.

Mindenképpen hasznos, de önmagában semmit nem ér.

Intenzív 400 órásra jártam, letettem az alapfokú nyelvvizsgát. A németet azóta sem használom. Ma már semmit nem tudok.

A szekrényben egy bizonyítvánnyal több.

2018. aug. 29. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat!

Hát lenne egy pár kérdésem:

Én olyan tanfolyamra jelentkeztem ami német nyelv+ECDL, ez mit takar valójában?

Mennyi pénz juttatást kapnék havonta körülbelül?

Mikor szoktak indulni ezek a tanfolyamok, szeptember elején?

Hogy zajlik a felvételi egy ilyen tanfolyamon?

Ha már jelentkeztem akkor nem hagyhatom ott egy munkalehetőség miatt?

Ha ezekre a kérdésekre válaszolna valaki azt nagyon megköszönném.

2018. aug. 29. 20:14
 4/11 anonim ***** válasza:

-Hogyan jelentkeztél? Ha csak mondtad, h mennél, vagy beikszelted egy tanfolyamlistán, az még nem számít jelentkezésnek. Ha kitöltöttél egy jelentkezési lapot, akkor viszont az infókat is elmondják: mikor, hol lesz, meddig tart, stb.


- Általában akkor indul, amikor összegyűlik elég diák. a támogatás összegét nem tudom, pár éve, asszem 30-40 ezer körül volt. havonta


- Pár hónapig tart, napi 4-5 óra van, általában délelőtt, és kötelező bejárni, írják a hiányzókat, az órák azt hiszem 70 százalékán bent kell lenni, különben vissza kell fizetni a tanfolyam díját.


-természetesen ha munkát kapsz, bármikor félbehagyhatod és dolgozhatsz. (elvégre ez a cél, hogy elhelyezkedj)


-a végén vizsgát teszel, az is ingyenes.

2018. aug. 29. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én sima középfokú angolra jártam 2 éve.


A pontos összegre nem emlékszem, talán olyan 34 ezer körül kaptunk havonta plusz állták az utazást.


bekerülni tesztírással lehetett, egyszerű, általános iskolás magyar nyelvtan és értő olvasás feladatlap volt, behívtak olyan 80 embert, és a legjobb 15 kezdhetett.


Egyik fiú otthagyta a tanfolyamot munka miatt, elvileg nem kell visszafizetni, gyakorlatilag balhé volt belőle, és a munkaadója intézte el hogy ne kelljen visszafizetnie.

2018. aug. 29. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
felvételi nincs, vagyis egy rövid kis szintfelmérő van (ha kezdő vagy, akkor is, a szövegértési képességed mérik) de nagyon könnyű, aki tud írni-olvasni, az megfelelt :D
2018. aug. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én utáltam. Tényleg tanulni szerettem volna, csak azt hagytam ki a számításból, hogy 99% magyarul sem tud azok közül, akikkel egy csoportban leszek.
2018. aug. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

utolsó: olyan rossz csapatot hoztak össze?

melyik városban voltál tanfolyamon?

2018. aug. 30. 00:04
 9/11 anonim ***** válasza:
Tragédia volt (Zeg).
2018. aug. 30. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

5ös vagyok. Nekem szerencsére nagyon jó csapatom volt, többségüknek, mint nekem diplomához kellett. Jó, deviáns alakok mindenhol vannak, de a munkaügyi is igyekszik kiszűrni őket.

Nálunk végül a 14 emberből 6nak lett meg a középfokú nyelvvizsga, ami nem is rossz arány, mert voltak hárman, akik még életükben nem tanulták a nyelvet, így ugye ők nem tudtak eljutni egy nyelvvizsga szintjére.


Nekem összességében pozitív tapasztalataim vannak, de igaz, hogy ez 99%-ban azon múlik milyen csoporttársakat és tanárokat kapsz. Ha csak azért van ott a többség hogy addig se hívják közmunkára, úgy nehéz bármit is elérni, de ha céljaik vannak, akkor nagyon lehet haladni.

2018. aug. 30. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!