Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemen 30 kredithez elég...

Egyetemen 30 kredithez elég felvenni 10 darab 2 kredites és 2 darab 3 kredites tárgyat?

Figyelt kérdés
2018. szept. 1. 07:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Akárhogy számolom, ez csak 26. Ami nem 30.
2018. szept. 1. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Elég, de nem muszáj 30-nak lennie, ahogy telnek a félévek ez úgyis változni fog.
2018. szept. 1. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
88%

Ne a 30 kredit legyen a cél...

A lényeg: minden mintatanterv szerinti kötelező tárgyat vegyél fel!

Nekem az első két félévben csak a kötelezőkből megvolt a 33-33 kredit. Most a harmadikban szintén 33, ehhez vettem még fel 5 kreditnyi szabvált.

Igaz, hogy az elvárás átlag 30, de ha a kötelezőt nincsenek meg, gondban leszel a ráépülésekkel.

Másrészt ez a 30... Nálunk 7 félév, összesen 210 kredit kell. Ebből 15 kredit a szakdolgozat.

De az utolsó félévben csak erre szeretnék koncentrálni. Max egy szabvál, a jogviszony miatt.

Tehát ha a többit előtte teljesíteni akarom, ahhoz átlag 32,5 kell félévenként.

A másik, amiket leírtál, az csak 26 kredit. A hiányzó 4-et valamelyik más félévben fel kell vegyes, akkor meg aránytalanul sok lehet

2018. szept. 1. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem muszáj 30-at felvenni, de ha folyton kevesebbet veszel fel, akkor biztos lesz egy vagy két félév csuszásod, illetve az egymásra épülésre kell még nagyon figyelni, mert az okozhat még szintén csuszást.
2018. szept. 1. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

off

honnan tudhatom hogy melyik tantárgynál van ráépülés, azt hogy szokták jelezni???

2018. szept. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#5: van iskola, ahol kint vannak az oldalon a mintatantervek.

Nálunk pl. nincs. Ott Neptunban kell megnyitni a tárgyakat, és ott megnézni az előfeltételeket. De ezzel meg az a baj, hogy a specializációk tárgyait csak akkor írja ki, ha már felvetted. :/

(Vagy csak én nem tudom, hogyan lehet megjeleníteni... )

2018. szept. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!