Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemi hallgatói jogviszonny...

Piriiiii kérdése:

Egyetemi hallgatói jogviszonnyal munkavállalás?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok, fontolgatom, hogy otthagyom (illetve jövő ilyenkor másik szakon kezdnek tanulni). A múlt félévet már passziváltam, most ezt az őszit is. Eddig pultban dolgoztam, napi bejelentővel, de a pultot most otthagytam, a napi bejelentőm fogytán van, és amúgy is: rendesen bejelentett munkaviszonyt kezdhetek így? Nem iskolaszövetkezeten keresztül, hanem mint egy munkakereső ember? Mert a nyáron bementem a munkaügyre, hogy munkakeresővé tegyem a státuszomat, de azt mondták, ahhoz ki kell iratkoznom az iskolából. Tehát egy diák, akár középiskolában, akár egyetemen nem dolgozhat másként, csak vagy feketén, vagy iskolaszövetkezet segítségével, diákmunkásként?

Azzal nincs gond, hogy kiiratkozzak, valószínűleg meg is fogom tenni, de minél hamarabb kellene munka most, kiiratkozni meg nem 2 nap szerintem...


2018. szept. 3. 10:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Levelezőn tanulok egyetemen, mellette dolgozom rendes munkaviszonnyal. Nappalis jogviszonnyal nem tudom hogy lehet-e dolgozni, én oylan szakra jártam, ahol ez lehetetlen lett volna, úgyhogy nem is jártam utána
2018. szept. 3. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Lehet dolgozni mellette igen. Keress munkahelyet magadnak. És cégekhez menj, meg jelentkezz állásinterjúra. Ne a munkaügyre menj, azok nem fognak semmilyen státuszt átírni neked.
2018. szept. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Már többet nem tudsz passziválni ?
2018. szept. 3. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Már többet?

Hát írtam, hogy az elmúlt félév és az, ami most kezdődik, passzív nálam. Két félévet passziválhatok egybefüggően, a harmadiknál ugrik az iskola. De ez engem nem is érdekel, mert mint írtam, amúgy is ki szeretnék iratkozni.

Engem az érdekel, hogy passzív (de akár aktív) hallgatói jogviszonnyal felvennének-e dolgozni?

Én eddig úgy gondoltam, hogy nem. Bár igazából logikus gondolatmenet, hogy miért ne vennének? Az egyetemistáknak is kell a pénz, sőt! :D

Csak nem akarok abba belefutni, hogy most ugye kell a munka, találok valami jót, de kiderül, hogy az az egyetlen gond, hogy egyetemista vagyok, úgyhogy nem vesznek fel.

Sajnos erről nem találtam sehol hivatalos információt.

2018. szept. 3. 18:14
 5/6 anonim ***** válasza:

Nincs jogszabályi akadálya annak, hogy egyetem mellett dolgozz. Csak annyi kell, hogy magad találd a munkát.


Tehát nem jelentheted magadat munkanélkülinek a hivatalnál, mert hallgató vagy éppen.

Ez félig ilyen ellentmondásos dolog, de a jelenleg hatályos jogszabályok így vannak.


Ha bővebben éredekel, akkor olvasd el az mtk -t, de tovább ne ragozd értelmetlenül a kérdést.

2018. szept. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2018. szept. 4. 13:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!