Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 3D animációs, animációs...

3D animációs, animációs OKJ-vel mennyire lehet elhelyezkedni itthon?

Figyelt kérdés

Fizetés kb milyen lehet?

Bármilyen tapasztalat jól jön!



2018. szept. 3. 16:16
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Most erre mit írjak? Azt, hogy az OKJ papírja annyira elég, hogy eleget tegyél a törvényi előírásoknak, hogy legyen egy igazoló dokumentum?

Mivel kb. ennyit ér.


Az egész azon áll vagy bukik, hogy a gyakorlatban mit tudsz. Mivel ez egy totálisan gyakorlatorientált pálya.

Szóval az OKJ csak arra lesz elég, hogy egy utat mutat, azonban az utat neked kell bejárnod(rengeteg gyakorlás!!!!), hogy amire végzel legyen egy pofás portfóliód vagy az OKJ-vel ki lehet törölni. :)


Ha pedig nagyon jó vagy, akkor határ a csillagos ég. Bármilyen irányba eltudsz indulni. Tényleg bármilyen irányba!


Foglalkozhatsz modellezéssel, animációkkal, (ezeket érintően is 1000 féle ötlet lehet.)

Sokan például a modelleiket árulják a neten, amiket meglehet vásárolni. Szép kis kiegészítőt tudsz összeszedni.

Sokan youtube csatornát futtatnak(ez sem rossz anyagiakban, csak kiegészítőként)

Dolgozhatsz egy irodában is.

Elmehetsz a filmiparba is.


Szóval lehetsz szabadúszó és alkalmazott is.

2018. szept. 3. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Első nagyon szépen leírt mindent. Annyi általános tapasztalatot tudok hozzátenni, hogy legkevésbé és legnehezebben a 2D rajzanimációból lehet megélni illetve lehet találni munkát. Magyarországon nem is tudom, milyen céghez mehetnél ezzel. Mivel ma a cégek minél gyorsabban akarják a munkáikat elkészítve látni, a 2D-s vektor animáció sokkal előnyösebb. Dolgoztam is ilyen Budapesti stúdiónál (csak egy mini stúdió, egy panel lakást rendeztek be a célnak), gyatra a fizetés, mint ahogy az jellemző az országunkra. Teljesítmény orientált, minél több másodpercnyi anyagot animálsz le, annál több a fizu.


A legjobban a 3D-s iránnyal tudsz elhelyezkedni, mindenhova kellenek ők, a reklámiparba, játékokhoz, filmekhez, tudományos ágazatokhoz, szimulációkhoz (bűnügyek, egészségügy) stb.

Továbbra is az a tapasztalat, hogy a magyar székhelyű cégeknél rossz a fizetés. Lásd DigicPictures, amíg pályakezdő vagy maximum ugródeszkának jó a hírneve miatt, de halálra túlóráztatnak (én amúgy nem dolgoztam ott, úgyhogy nem tudom, mennyire igaz ez, ismerősöm mesélte).


A legjobb, amit tehetsz, hogy vagy kimész küföldre vagy megtanulsz angolul és otthonról szabadúszóként, távmunkában dolgozol be külföldi cégekhez.

2018. szept. 4. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Angolul tudok, külföldben is gondolkodtam.

Köszi a válaszokat!

2018. szept. 4. 09:50
 4/4 villain_ ***** válasza:
ebben a mufajban a papir egy ceget sem erdekel, a portfoliodat akarjak latni.
2021. febr. 7. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!