Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen az elet a kollegiumban?...

Milyen az elet a kollegiumban? Sok szabaly van?

Figyelt kérdés

Tobb kozepiskolat is kineztem mar, ami tetszik, de az a baj veluk, hogy tul messze van. Ezert jutott eszembe a kollegium. de igazabol meg mindig nem vagyok biztos benne, hogy a kollegium jo lesz-e nekem?

Vonattal bejarni a suliba 3 ora lenne. Plussz meg keso este amikor vegzek akkor is 3 orat vonatozni meg, aztan hulla faradtan hazaernek, es mar se tanulni, se vacsizni, se furodni, se semmire nem lenne idom annyira elfaradnek. Es hajnalban kelhetnek is, ha nem akarok elkesni. Tehat akkor hajnali 4-kor kene kellnem, es alig aludnek valamit. De a kollegiumtol egy kicsit felek, mert eleg visszahuzodo vagyok, es fura lesz, hogy tavol leszek a csaladomtol, es nem fog senki sem mindennap hazavarni finom etellel, csak hetvegen. A kozos furdest sem szeretem. Nem szeretnem, hogy mas lanyok nezzenek engem ahogy furdok. Es mivan, ha egy olyannal raknak egyszobaba akivel joban leszunk, meg kedves, de az csak latszat, hogy kedves es a parnaval megfojt almomban. Mert hat nem lehet tudni.

Ellegge paranoias vagyok, de nagyon tetszenek azok a sulik amiket kineztem. Szoval ne nezzetek hulyenek lecci :D


Ja es meg par kerdes:

Ha mondjuk suli es tanulas utan elszeretnek menni egy kicsit setalni vagy bevasarolni akkor elengednek par orara?

A szobat alvasnal bekell zarni?

Este mar eggyaltalan nem engednek ki (nem bulizni, hanem mondjuk egy kis esti setara?)

Ha mondjuk ugy dontok, hogy nehany napig egy heten nem alszok ott a koliban, hanem vonattal hazamegyek, akkor azt megengedik? Par napra elengednek?


2018. szept. 3. 23:04
 1/3 dani121 válasza:
51%
Hányadikos vagy?
2018. szept. 3. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nos, én négy évet húztam le középsulis koliban. Elsőnek én sem akartam menni, mert nagyon tartottam tőle, de utólag visszanézve, nagyon jó döntés volt, szabadabb voltam, önállóbb lettem! Szóval én csak ajánlani tudom, ne aggódj! A fürdés közben nem néz senki szerintem, ha te nem akarod, én mindig meg tudtam oldani a levetkőzést úgy, hogy más ne lássa. A szobatarsak meg, hát erősen kétlem hogy valaki megfojtana🤷‍♀️ Suli ugán persze elmehetsz sétálni, vagy bárhova, csak meg van adva egy időpont, hogy hányra kell visszaérni, de ezenkívül oda mehetsz, ahova szeretnél. Attól függ az esti séta, hogy hánykor. 10-kor gondolom otthon sem indulsz el, fôleg suliidőben. De nem tudom milyenek a kolik, amiket néztel, nálunk este 9-ig lehetett menni, első évben(9.) 7-ig. Persze hogy lehet, csak szólni kell a nevelőknek, hogy ekkor nem alszol bent, ez nem börtön :D éjszakara nem zárták nálunk az ajtót, az épület biztonságos volt, jól védett, és egy ajtóra tőlünk ott volt az éjszakás nevelő/nevelőnéni.
2018. szept. 4. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen utolso a valaszodat, hogy ilyen reszletesen leirtal mindent! :)
2018. szept. 4. 19:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!