Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Technikusi vagy diploma?

Technikusi vagy diploma?

Figyelt kérdés
Jelenleg egy Okj-s végzettséggel (technikusi) dolgozom egy munkahelyen. Most szeretnék továbbtanulni,de olyan szakon (egyetem), ami más végzettséged ad, mint ami ide kellene. Ergo diplomával nem dolgozhatnék itt. Ha megvan a diploma, attól még maradhatok ebben a technikusi munkakörben továbbra is? Köszi!

2018. szept. 5. 10:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
70%
diplomaval mar minek akarnal alacsonyabb beosztasban dolgozni?
2018. szept. 5. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
69%

Hát igen, ez így ellentmondásos.


Mert ha jól érzed magadat a jelenlegi helyen, akkor minek akarsz diplomát.

Ha meg meglenne a diplomád, akkor miért maradnál technikusi pozícióban.

2018. szept. 5. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
69%
Nem èrtem a kèrdèst. Diplomáskènt kevesebber keresnèl? Ha, igen akkor minek akarsz diplomát? Ha meg diplomával jobb lenne, mièrt akarsz technikuskènt dolgozni?
2018. szept. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
69%

Miért ne maradhatnál? Attól még, hogy lesz egy diplomád értesz hozzá nyilván csinálhatod tovább ezt is ha neked tetszik.

Ez olyan mintha lenne egy vízvezeték szerelő aki szeretne pl.: egy tanári diplomát attól még érteni fog a vízvezetékekhez és abban is dolgozhat. Csak annyi,hogy nagyobb körben tudsz majd nézelődni munkaerőpiacon.

2018. szept. 5. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
69%

Mondjuk ebben az egészben szerintem van egy csavar is. Bizonyára a kérdező szeretné, ha előléptetnék egy magasabb pozícióba, de ugyanakkor a jelenlegi munkakörére is rá szeretne látni.

Szerintem ráhibáztam, de majd a kérdező talán visszajelez valamit.

2018. szept. 5. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Szeretem a jelenlegi munkámat, de azért jó lenne több lábon állni. Viszont erre a technikusira olyan diploma rímelne rá, amivel ugyanezen a munkahelyen nem tudnék dolgozni. Tehát, ha valamikor a magasabb pozíció miatt a diplomámmal szeretnék elhelyezkedni, akkor itt fel kellene mondanom.
2018. szept. 5. 18:47
 7/15 anonim ***** válasza:
51%

Ha nagyon akarsz diplomát, menj levelezőre! A mostani cégnél nem is kell erről igazából tudnia senkinek, munka mellett tudod csinálni a levelezőt.


Aztán majd menet közben eldöntöd, hogy érdekel -e tégedet az a nagy egyetemi hajtás, meg hogy van -e ipari igény arra, amit tanulsz.

2018. szept. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Levelező szakról van szó.
2018. szept. 5. 20:04
 9/15 anonim ***** válasza:
51%

Na, azért mondom, mi tart vissza?


Hajrá!

2018. szept. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
4-es vagyok, de ha tudnák is a munkahelyeden miért lenne baj? Nyilván nem fognak azért elbocsájtani, mert egyetemre jársz. Megmarad a munkád aztán ha szeretnél majd váltani legalább nagy eséllyel kapsz valami jót hiszen lesz egy diplomád.
2018. szept. 6. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!