Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kiiratkozam Zalaegerszegen...

Kiiratkozam Zalaegerszegen egy iskolábol ahol informatikát tanultam és átiratkozam egy másikba ahol szakácsot tanulok. Szerintetek? A többi lent.

Figyelt kérdés
Rájöttem arra hogy a szakács még rosszabb mint az informatika. Az lenne a kérdésem jogy szerintetek vissza tudnék iratkozni abba az iskolába ahonnét kiiratkoztam vagy volt e közületek valaki aki ugyan igy járt? Iskolát direkt nem akartam irni.

#Iskolából #kiiratkoztam
2018. szept. 6. 08:54
 1/1 anonim ***** válasza:
Én felnőttképzésben variálgattam így. Már csak az a kérdés, hogy ez rendes 3 éves szakiskola, vagy 2 éves felnőttképzés? Mert, ha 3 úgy nyilván neccesebb... Meg nem tudom, ezt neked kell elsősorban mérlegelned, csak akkor meg lehet hülyén jönni ki az egész. Én sztorim röviden: gimnáziumba leérettségiztem aztán mentem OKJ-ra jelentkeztem 2 éves informatikai szakmára, abból 1 évet lehúztam, majd bezárták az iskolát és átkerültem egy borzasztó suliba, ahol 1 év lett volna már csak és kikészültem idegileg és kiléptem, majd átmentem egy teljesen más szakirányba ami egy 5 hónapos támogatott OKJ tanfolyam volt, be kellett látnom, hogy hiába tűnt jónak meg szépnek eleinte, jól is lehet vele keresni, ha ért az ember hozzá, de abba se leltem a helyemet és bántott a tudat, hogy nem tudtam mégse befejezi az előző képzést, visszairatkozásos próbálkozásaim meg ötleteim is voltak, de anyám szerint hülyeség lett volna és lehet megszívattak volna csak még jobban, sőt ahonnan eljöttem a gyakorlati oktató sem kedvelt, így meg eleve rossz pont lett volna... Meg, hogy ugye nevetség tárgya lett volna az ember kb, így erőt vettem magamon és befejeztem azt a 5 hónapos képzést amiért legalább járt is ösztöndíj meg tanultam mégis csak valamit és nem ment pocsékba semmi. Majd egy másik iskolába jelentkeztem ugyanarra a képzésre, csak gyorstalpaló formában, ami fizetős de összeszedtem rá az előző képzésben a pénzt hozzá aztán lassan végzek azzal, amit kár volt abbahagyni annak idején. Szóval én azt tanácsolom neked, hogy valahogy bírd ki a szakács képzést, addig is több lesz legalább a motivációd megint az informatikához. És ha végeztél a szakács képzéssel jelentkezel felnőttképzés keretében arra az OKJ-ra ugyanúgy vagy 2 éves állami OKJ-ra, vagy önköltséges gyorstalpaló OKJ-ra, és meg lesz az is.
2018. szept. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!