Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Fogalmam sincs mi akarok...

Fogalmam sincs mi akarok lenni, mit szeretnék tanulni, mi érdekel?

Figyelt kérdés

16 éves fiú vagyok, 4+1-es képzésen vagyok, (4 év = érettségi + irodai informatikusi szakma, 1 év = cad-cam informatikusi szakma)

Per-pillanat úgy érzem nem nekem való ez az ág. Jó tanuló vagyok, humán tantárgyak igaz csak 3-as körül, de a szakmai tantárgyak, közismereti informatika 4,5-5 körül mozog, mégis úgy érzem nem nekem való, nem érzem azt, hogy szeretném ezt csinálni egész életemben ezt csinálni.

Az iskolaváltás nem opció, már érettségiig biztosan maradok, ha már 1 évet lehúztam.

Az animálás, tervezés, ehhez hasonló dolgok érdekelnek, csak rajztudásom semmi, digitális rajtáblám nincs :/

Mihez kezdjek érettségi után?



2018. szept. 8. 12:23
 1/2 anonim ***** válasza:

Magasépítő technikus?

Vállalkozási ügyintéző?

2018. szept. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem kell se rajztábla, se rajztudás, ha a 3D-s animálásba kezdesz a szabadidődben. Nyilván mindkettő előny, főleg ha hozzátársítasz egy 3D-s egeret (fantasztikus érzés azzal navigálni a 3D-s térben), de nem nélkülözhetetlen. Ha belevágsz, mindenképp Blendert ajánlok, bár én még csak most ismerkedem vele, de előtte lehúztam pár évet 3Ds Max-szal és Mayával, és egyáltalán nem érzem felhasználóbarátnak őket. De a Blender fantasztikus, és ha tudsz angolul, YouTube-on a Blender Guru tutorialját ajánlom, van neki kezdő és "haladóbb" videósorozata.


A Blendert azért is tudom szívből ajánlani, mert teljesen ingyenes, nem úgy, mint a Max és a Maya.

2018. szept. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!