Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nem tudom eldönteni milyen...

Nem tudom eldönteni milyen emelt szinteket válasszak, mert fogalmam sincs mi akarok lenni!?

Figyelt kérdés

Matek, biosz, kémia

Ebből szeretnék 2-t. Felvin megnéztem minden szakot kétszer, egyik sem olyan ami érdekelne annyira hogy erre szenteljem az életemet. Tudnátok segìteni? Olyat munkát keresek amire nagyjából igazak ezek:

-nem igényel 4 évnél több időt az egyetemen

-jól fizető (nem milliárdos akarok lenni, de szeretnék utazni)

-nem irodai munka/ nem kell benn kuksolni, inkább gyakorlati tudást igényel

-nem függ tőlem emberek élete

-keresettek az ilyen végzettségű emberek

Ha bárki tud segíteni mentsetek meg kérlek.


2016. ápr. 17. 12:58
 1/5 anonim ***** válasza:
15%

Menj matek bioszra

Matekra mert abból úgyis kell érettségizni

Esetleg földrajz? Az nem olyan nagy anyag

2016. ápr. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
31%
Most te az érettségire gondolsz vagy a faktra?
2016. ápr. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hacsak nem gyalázatosan rosszak az érettségi pontjaid és nem akarsz orvosira vagy hasonlóra menni (de ugye nem), akkor nem értem, miért akarod két emelt érettségivel szívatni magad...

Először döntsd el, mivel akarsz foglalkozni, és ha oda épp kell valamilyen emelt, akkor kezdj el abból készülni. Előre, csak azért, hogy "hátha esetleg" kell, felesleges.

2016. ápr. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Kötelező emelt órákat felvennem, jövő héten kell jelentkezni. És ha jól tudom kettőt kell felvenni, bár mindenki mást mond. És emelt érettségizni abbol fogok, amibol faktra megyek.
2016. ápr. 17. 15:29
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy faktra mész valamiből, még nem kötelező emelt érettségit tenni belőle - sőt, egyáltalán nem kell érettségizned belőle.

Válaszd, azt, ami jelenleg érdekel. Ha később kiderül, hogy nem abban az irányban fogsz továbbtanulni, közepet teszel belőle (ha egyáltalán szükséges majd érettségizned belőle) és kész, emeltezel abból, ami kell a továbbtanulásodhoz.

2016. ápr. 17. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!