Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemen nem mentem be 1...

Egyetemen nem mentem be 1 gyakorlatra, lesz valami baj emiatt?

Figyelt kérdés

Ez egy "választható tárgy" 3 kreditért, de a mintatervben benne van, hogy 1.félévben fel kell venni egy szabadon választottat viszont csak 3 lehetőség közül lehetett választani. Ez most kötelezően választható vagy sima szabadon választott?


A TVSZ-ben az van, hogy a gyakorlatok 30%-áról lehet hiányozni 1 félévben 1 tárgyból. Viszont fennt vannak a tárgy követelményei az egyetem honlapján, ahol azt írják az órai jegyzetet is le kell adni, tartani kell prezentációt ÉS még a a ZH-n is át kell menni legalább 2-essel. Szánalmas, ez a követelmény egy 3 kredites "szabadon választható" tárgyért.


Szóval pikkelni fog szerintetek rám a tanár, hogy rögtön az 1.órára nem mentem be? És valójában 2 óra a gyakorlat, de 1 alkalomnak számít akkor a hiányzás, vagy 2-nek?


2018. szept. 11. 15:37
 1/4 anonim ***** válasza:
15%
Egy alkalomnak számít, a tanár pedig pikkelhet rád, nyilván nem szerencsés mindjárt az első alkalommal hiányozni, hacsak nem jó okkal.
2018. szept. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Főként úgy, hogy-bár a honlapon ezek vannak, amit írtál-a tanár ettől eltérhet, melyet te nemm biztos, hogy tudni fogsz...
2018. szept. 11. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
87%
A tanár jó eséllyel leszarja, egy neptun kód vagy neki. 30%-ot lehet hiányozni. A jegyzetet elkéred, lemásolod. Ennyi. Ennél még gimiben is csináltunk durvábbakat...
2018. szept. 11. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
68%
Nekem ez inkább kötválnak hangzik. Senkit nem érdekel hogy ott voltál-e, csak legyen meg a 70%. Később megkérhetsz ismerősöket, hogy írjanak fel katalógusra, ha nem lenne meg az óraszámod. Egyébként tényleg elég melós tárgy 3 kredithez képest, nálunk 5 kreditért volt ilyen.
2018. szept. 11. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!