Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szakdolgozati témának jó...

Szakdolgozati témának jó lehet a gyermekek szerepe a jogban, igazságszolgáltatásban?

Figyelt kérdés
Gondolok itt a büntetőeljárásban vagy polgári peres eljárásban betöltött szerepükre, mint tanú, sértett stb.

2018. szept. 11. 20:58
 1/4 anonim ***** válasza:
39%
Ezt a tanárodtól kéne megkérdezni. Elég gáz, ha végzősként ilyen buta kérdéseid vannak. Iskola és tanár válogatja, hogy megengedik-e vagy se. Ugyanis van, ahol a legnagyobb baromságokat is elfogadják, máshol meg szigorú szabályok vannak. Ezt innen egyikőnk se fogja tudni.
2018. szept. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én amit mondani tudok, minden szakdolgozat esetében lényeges, hogy legyen kellő mennyiségű forrás, könyvek, cikkek, stb, és valami konklúziója legyen az egésznek. Jogban nem vagyok otthon, így a konkrét kérdésedben nem tudok segíteni. A konzulenseddel beszéld meg.
2018. szept. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ránézésre ez túl tág még egy PhD-nek is. Ha leszűkíted pl. csak a büntetőjogra, akár még jó is lehet. De tényleg a potenciális konzulensedet kell megkérdezned.
2018. szept. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ez így nem téma, max. témakör. Konkrétabb témát eszelj ki, például a tanúvédelem problémái kiskorúak esetében; a távoltartási végzés etikai dilemmái; a gyermekelhelyezés változása a bírói gyakorlatban a rendszerváltás óta; kiskorúak veszélyeztetett helyzetének korai felismerése stb. stb. (Most csak írtam pár blődséget, nem vagyok járatos a területen.)
2018. szept. 11. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!