Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érettségi választott ta...

Ren.ef kérdése:

Érettségi választott ta tárgy! Lehet előre hozni?

Figyelt kérdés
Szóval... 2021-ben érettségizem, és az új felvételi szabályok miatt szeretném a kötelező nyelvnek a németet választani, mellé választott tantárgynak az angolt. Így előrehozott érettségit tehetek angolból, vagy nem?

2018. szept. 19. 19:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

én úgy tudom, hogy előrehozott érettségit csak nyelvből (akár angol, akár német) illetve informatikából lehet tenni.


Ha nem angolból akarnál előrehozottat, akkor nem lehetne de így szerintem semmi akadálya sincs!

2018. szept. 19. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
85%
Pontosan ahogy az első írja.
2018. szept. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Lehet, de csak akkor érettségizhetsz, ha addigra már megvan minden év végi jegyed, vagyis a 12.-es is, a 11.-es is, stb. Hogy meglegyen akkor, amikor az adott évet még be sem fejezted, osztályozó vizsgát kell tenned. Azt pedig az iskolád dönti el, hogy mit vár el az osztályozón. Az érettségi szintjét minimum elvárja valószínűleg, de az is lehet, hogy jóval szigorúbb feltételeket szab, pl. azt, hogy nem ad már 25%-tól kettest, 40%-tól hármast, stb., hanem magasabbra teszi a lécet, erre számíthatsz.
2018. szept. 20. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! :)
2018. szept. 21. 05:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!