Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tolmácsképzésben 'A' nyelv...

Tolmácsképzésben 'A' nyelv lehet az angol is?

Figyelt kérdés
Vagy mindenképp a magyar kell, mert az az anyanyelvem.

2018. szept. 20. 13:26
 1/4 anonim ***** válasza:
53%
Látom az elte ami érdekel, fent vannak az elte honlapján a szakpár, így szerintem ki lehet találni hogy 2 idegennyelv kell plusz a magyar .
2018. szept. 20. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Kedves Első!


Nem ezt kérdeztem, én is látom, hogy fent van. Csak nem értem milyen szinten kell lenni 'A' nyelvből, mert én az angolt szeretném annak választani nem a magyart, annak ellenére, hogy mindkettő választható itt.


[link]


Arra asszociáltam, hogy külföldiek is tanulnak itt és miattuk választható az angol 'A'-nak.

Esetleg ha három idegen nyelven beszélek felsőfokon akkor a magyart ki is hagyhatom-e a trióból.

Pl. A-angol, B-francia, C-spanyol

2018. szept. 20. 15:51
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez már egy külön dolog amit te mondasz, ide a szakirányú képzésre alapból kell egy mester. Bocsánat én a sima mesterszakra asszociáltam a kérdésedből, ahol fel van tüntetve melyik két idegennyelvet kell tudnod milyen szinten.


A szakirányú továbbképzésnél igen lehet az angol is az A nyelved , viszont a B vagy a C nyelved mindenképpen a magyarnak kell lennie, mivel így 3 idegen nyelvre nincsen így szakirányú továbbképzés nincs ebben a kategóriában az eltén. A magyart kötelező, mivel akkor mindent idegennyelven kéne tanulnod (épp az aktuális nyelven), ezt így nem szokták vállallni egyetemen sem.

2018. szept. 21. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kösz
2019. jan. 21. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!