Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 2020-as új szabályok szerinti...

2020-as új szabályok szerinti pontszámítás (? )

Figyelt kérdés

Jelenleg 11. osztályos vagyok, tehát már a 2020-as új szabályok fogok érettségizni, illetve felvételizni.

Nézegettem a változásokat, de egy dolog még nem tiszta.


Én úgy tudom, eddig, ha valaki csinált egy emelt szintű ÉRETTSÉGIT valamilyen nyelvből, az megfelelt egy középszintű, azaz B2 NYELVVIZSGÁNAK.


Ugye az új szabályok szerint a minimum elvárás az egy emelt érettségi és az egy B2 nyelvvizsga. Ha mondjuk csinálok németből egy emelt érettségit, azért ugyanúgy "megkapom" majd a B2-t, és úgymond két legyet ütök egy csapásra? Vagy külön meg kell csinálnom egy emelt érettségit, és külön egy középszintű nyelvvizsgát?


Csak mert angolból és németből is szeretnék nyelvvizsgát, valamint a matekon kívül kéne még valamiből emelt érettségi, jó lenne tudni. Nyilván ha a tudás megvan egy adott nyelvből, akkor talán nagy gond nem lehet, de pl. németből a DSD-re és egy emelt érettségire nem ugyanaz a felkészülés.



2018. szept. 22. 18:20
 1/5 A kérdező kommentje:

Illetve az lenne még a kérdésem, hogy szerintetek pl. BME-n vagy Corvinuson a közgazdász irányú képzések ponthatárai szerintetek lejjebb mennek majd 2020-ban?


Tudom, hogy szűkíteni akarják a felvettek számát, de az új szabályok miatt sokak egyáltalán nem is tudnak majd felvételizni, akik meg igen, valószínűleg kevesebb pontjuk lesz, mint ugyanolyan eredményekkel a korábbi pontszámítás szerint lett volna.


Ugye ezeken a szakokon jelenleg minimum 420, de inkább 440 körüli a ponthatár, és bár nem vagyok rossz tanuló, de így az új szabályokkal elég necces lesz, hogy sikerül-e.


Tehát számítsak rá, hogy ha nem is sokkal, de lejjebb mennek a közgazdász szakok ponthatárai?

2018. szept. 22. 18:25
 2/5 A kérdező kommentje:

Átgondolhattam volna még a dolgokat, mielőtt kiírom a kérdést, mert még egy kétség felmerült bennem.


Ugye az első nyelvvizsgáért nem jár pluszpont, legyen akár B2 akár C1, csak a másodikért.

Itt az időbeli teljesítés számít?

Tehát ha mondjuk először csinálok egy B2-t, és aztán egy C1-et, akkor 0+40 azaz 40 pluszpontot kapok, de ha először csinálok egyik nyelvből egy C1-et aztán másikból egy B2-t, akkor csak 0+28 azaz 28 pluszpontot kapok?

2018. szept. 22. 18:30
 3/5 anonim ***** válasza:
35%

Akkor felel meg az emelt érettségi nyelvvizsgának, ha megvan a 60% belőle. Ez egy lehetőség, hogy ingyen nyelvvizsgát szerezz, viszont az emelt érettségi nehezebb, mint egy B2-es nyelvvizsga.

Felvételihez 1 darab nyelvvizsga kell 2020-tól, de emelt érettségi nem kell mellé, ha nincs külön kikötés a szakon ahova menni akarsz, hogy kell. Egy középfokú nyelvvizsgáért 28 pontot kaphatsz, egy felsőfokú nyelvvizsgáért 40 pontot kaphatsz, de nyelvvizsgáért maximum 40 pontot kaphatsz -> ez lehet 1 felsőfokú nyelvvizsga, vagy 2 középfokú nyelvvizsga. (Egy középfokúért jár 28 pont de 2 középfokúért nem 56 pont lesz hanem csak 40). A ponthatárok meg nem hiszem, hogy drasztikusan csökkennének. Az előző évek ponthatáraiból lehet következtetni, de általában 10-20%-os ponthatár változás szokott maximum lenni évente (az előző évek ponthatáraihoz viszonyítva).

2018. szept. 22. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Illetve szerintem középfokú nyelvvizsgáért már nem fog járni a 28 pont, viszont felsőfokúért fog a 40 pont.


De van a felvi.hu-nak ügyfélszolgálati telefonszáma, ahol megkérdezheted, ott hivatalos infókat mondanak.

2018. szept. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Egy B2-es középfokú nyelvvizsgára 28 pont jár. Ez a jövőben sem fog változni. Egy C1 nyelvvizsgára 40 pont jár.


VISZONT Ha angolból van emelt érettségid, és angolból van még egy C1 nyelvvizsgád, akkor a C1 nyelvvizsgádra, ha ua. a nyelvből van az érettségid, akkor nem kapsz többletpontot!


Az emelt érettségi csak akkor minősül államilag elismert B2-es nyelvvizsgának, ha legalább 60%-ra teljesítetted, ez a tanúsítványba be is lesz írva.


A Corvinuson pedig 2020-tól NEM lesz államilag támogatott hely, vagyis "ANA" Államilag támogatott képzésre nem lehet jelentkezni majd, csak fizetősre.


Szóval, ha angolból csinálsz pl. egy 60%-os emelt érettségit, akkor inkább gyúrj a német középfokú vagy felsőfokú nyelvvizsgára!

2018. nov. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!