Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Oroszország-szakértő, Kelet-Áz...

Oroszország-szakértő, Kelet-Ázsia-szakértő stb. végzettséggel hol és hogyan szoktak elhelyezkedni?

Figyelt kérdés
2-3 nyelv felsőfokú ismeretének a birtokában ezek az emberek külügyi, diplomáciai területen helyezkednek el? Csak abban különbözik pl. a nemzetközi tanulmányok képzéstől, hogy szűkebb területre koncentrál?
2018. szept. 25. 10:37
 1/9 anonim ***** válasza:
52%
Szakértőt nem képeznek, azzá lesz az ember, ha beleássa magát valamilyen témába.
2018. szept. 25. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%

Mivel egy ilyen szakon végeztem (és tanítok) ezért bizton állíthatom, hogy:


- Különböző "Intézetekben" (például Koreai Intézet stb.)

- Minisztériumban, nagykövetségen stb. (ha bejutsz)

- Célországok nemzeti légitársaságánál

- Célországok energetikai stb. cégeinél

- Esetleg tanácsadó cégeknél, politikai elemzőként

- Adott nyelv tanáraként


De a legbiztosabb, ha mellétolsz egy gazdasági képzést (levelezőn egy kereskedelmi szakot például) és akkor sokkal tágabb lehetőségeid vannak, a fentiekben is. Szívesebben látnak például az orosz cégek is valakit, aki jól ismeri a nyelvet, kultúrát ÉS van mellette gazdasági végzettsége is, azaz tudják valamire használni a napi biznicben.

2018. szept. 25. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Első, az ELTE indít ilyen mesterszakokat, pl. Ruszisztika, vagy más néven Oroszország-szakértő, ezekre gondoltam. De van már pl. Afrika-szakértő is, ahogy hallottam. :) Leginkább Oroszország vagy Ázsia érdekelne.


Második, köszönöm a választ! Nem annyira szeretnék kereskedelemmel foglalkozni, nem cégeknél képzelném el a jövőmet, hanem inkább kulturális intézeteknél,nagykövetségen (amiket Te is említettél), esetleg valamilyen ENSZ-szervezetnél. Ezekhez is kellene a gazdasági képzés? Ha igen, melyik illene hozzá? Érdekelne külföldi egyetem is, mert addigra itt elfogynak az állami féléveim. :) (Bocsánat, hogy újabb kérdéseket tettem fel:))

2018. szept. 25. 11:17
 4/9 A kérdező kommentje:

Vagy esetleg valami jogi/tásadalomtudományi képzés is jöhetne mellé? Vagy mindenképpen gazdasági?


Nagyon érdekel a nemzetközi jog is, de már van egy alapszakom, így államin esélytelen lenne elvégeznem, a tandíjra meg nincs pénzem. :(

2018. szept. 25. 11:20
 5/9 anonim ***** válasza:
Persze a jog is tökéletes, csak a közgazdasági könnyebb, gyorsabb és olcsóbb.
2018. szept. 27. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :)


És mondjuk egy nemzetközi gazdaság és gazdálkodás alapszak az elég lenne, vagy az is csak mesterrel mutat jól? A magyar egyetemek közül a Corvinus vagy a BGE lenne a jobb választás?

2018. szept. 27. 20:27
 7/9 anonim ***** válasza:
61%
Minden gazdasági szakból elég a BSc a munkavállaláshoz. Magyarországon elsősorban a CEU, Corvunus, ELTE, PTE, BGE, BME hangzanak jól (kb ebben a sorrendben, bár a sorrendet nyilván lehet vitatni). Mindegy, hogy nappalira vagy levelezőre jársz-e (ha nem elemző közgazdásznak mész), mert ugyanaz a tananyag a levelező mint a nappalin. A levelező tele van mindenféle mérnökökkel, pszichológusokkal és bölcsészekkel, akik nappalin járnak ezekre és mellette leveleznek egy kis "közgáz tanfolyamot", ahogyan azt a BME-sek mondani szokják.
2018. szept. 27. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az önimádó BME fogja be. Széttagolt intézményi struktúra helyett kéne már egy-két rendes tudományegyetem itthonra dunaújvárosi főiskolák, meg milton izék helyett.
2021. márc. 3. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mi történt veled azóta, kérdező?
2021. márc. 3. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!