Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemen ha valaki eljut a...

Egyetemen ha valaki eljut a vizsgaig, akkor őt ott már atrugdossak?

Figyelt kérdés

Sokszor hallom ezt az általánosítást,hogy elég csak a vizsgaig eljutni ,onnan már szinte mindenki át fog menni ,mert "atrugdossak".


Valóban így lenne?



2018. szept. 25. 21:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát nálunk biztosan nem.
2018. szept. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Ez a "nálunk",melyik egyetem?
2018. szept. 25. 21:53
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen nem. Vizsgákig szinten mindenki el szokott jutni. Van olyan tárgy ahol elég csak bejárni hogy lehessen menni vizsgára, van ahol meg az évközi ZH-(ko)n el kell érni x%-ot (általában 30-50%-ot). És vannak olyan tárgyak ahol órára be sem kell járni és 1 ZH sincs, csak vizsgára kell készülni.
2018. szept. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát, nem.
2018. szept. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

3-as,nálunk mindegyik tárgyból kell 50%ot teljesíteni a zh-kbol ,hogy elmehessunk vizsgázni... Gyakorlatilag minden tárgyból kell hétről hétre készülni ,mert majdnem mindenbol minden héten zh...


Ezért is tartanam jogosnak ,ha valóban úgy lenne ,ahogy írtam ,de akkor sajnos nem úgy van :/.

2018. szept. 25. 22:15
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nem.. PTE-BTK. Hárman mentünk időben államvizsgára.. A többiek egy vagy több tárgyból csúsztak. Pedig eljutottak a vizsgákig..
2018. szept. 25. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy rugdossák, voltak tárgyaim ahol ZH-n tényleg csak a nagyon alkalmatlanokat húzták meg viszont a vizsgán a többséget kiszórták. Olyanra viszont nem emlékszem hogy nehéz ZH után könnyű vizsga lett volna, inkább még nehezebb vizsga követte 😂😂
2018. szept. 26. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez max államvizsgára igaz.
2018. szept. 26. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk több variáció is előfordul...


Tanár 1: már kettes szintű zh-ra is ad megajánlottat. Ugyan megajánlott jegyet hivatalosan csak 4-től adhat, de a menete a következő: fel kell venni a vizsgát. Ha nem mész be, azt jelenti, elfogadtad a megajánlott jegyet, és beírja vizsgajegynek. Két féléven vagyok túl, eddig 3 ilyennel találkoztam. Ebben a félévben várhatóan lesz kettő...


Tanár 2: zh-n könnyebb számítások, pót zh-n látványosan hátrafordul, puskázás mehet ezerrel, csak a hülye nem jut el a vizsgáig. Ott viszont nagyon kemény, és szórja a bandát. Eddig egy ilyen volt.


Tanár 3: már a vizsgáig eljutni is művészet. Ott meg még fokozza! Eddig megúsztuk, ebben a félévben már van szerencsénk egyhez...


Tanár 4: követi a tematikában írtakat. Könnyebb ZH, nehezebb vizsga. De ad némi kedvezményt... Pl. A ZH pontszámának 25%-a, vagy 40% feletti rész fele hozzáadódik a vizsgához.


Én eddig ezekkel találkoztam.

2018. szept. 26. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
93%

Ahogy az egyik válaszoló írta, ez max államvizsgára igaz(pár noname szakon..)


Sima vizsgán tuti nem.

A zh ott szimplán az aláírás feltétele.


Nálunk is egy csomó mindenkinek sikerült a zh (corvinus), vizsgákon meg beindult a daráló és az első alkalommal az egyik tantárgyból durván 70-80%-os bukási arány volt.

A végére is megmaradt ez a 30-40%

2018. szept. 26. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!