Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megéri 28 évesen, diákhitelből...

Megéri 28 évesen, diákhitelből antropológiai szakra jelentkezni az egyetemen? Ha igen, budapesti viszonylatban van-e ilyen egyetem?

Figyelt kérdés

Azaz van-e ilyen egyetem a fővárosi viszonylatban, ahová érdemes jelentkezni?


Azért tettem fel ezt a kérdést, mert engem már régóta érdekel az embertan és nagyon szívesen is foglalkoznék vele (más népek és kultúrák tanulmányozásával), csak nem tudom, hogy ebbe a mai profitorientált világban érdemes volna-e ilyesmibe belevágni?

Mert nekem mindenki azt mondja, hogy sokkal jobban megéri a pénzügyi szektorban, esetleg valamelyik informatikai szakon tanulni. De ezek engem sajnos nem érdekelnek, hiába van ott a pénz, mint motivációs erő. Engem nem a pénz motiválna elsősorban.

Viszont az az örökös félelmem, hogy ha azzal szeretnék foglalkozni, ami engem érdekel és szeretném is csinálni, amellett én még simán éhen halhatok. Mert ez egy ilyen világ. Ha valakit nem a pénz motivál, akkor mehet a levesbe - esetleg csóringer (esetleg alkoholista v. kábszerfüggő) proliként tengetheti szánalmas mindennapjait, miközben alig bír kijönni a csöppnyi minimálbérből.


2018. szept. 22. 11:17
 1/1 anonim ***** válasza:
Tökre megértem a dilemmát. Én a pszichológiával voltam így. Elvégeztem, de közben csináltam egy másik szakot is, így van B tervem (bár kétlem, hogy most bármit is tudnék azzal kezdeni, de bizonyos munkáknál még hasznos lehet). Én a helyedben jelentkeznék erre a szakra, de elgondolkodnék egy B terven is, pl. egy szakmán. Úgy nyugodtabb szívvel vágnál bele.
2018. szept. 22. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!