Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi kell ahhoz, hogy manapsag...

Mi kell ahhoz, hogy manapsag megfeleloen el tudj helyezkedni a tarsadalomban?

Figyelt kérdés
17 eves fiu vagyok, most 10. evfolyamba jarok. Miota gimis vagyok, elegge alabbhagyott a tanulasi erdekeltsegem es ezt leginkabb a jegyeim mutatjak. Nem gondolom, hogy hulye gyerek lennek, csak egyszeruen nagyon sok helyzetben, suli utan nem vagyok kepes otthon leulni, es bemagolni a sok tananyagot.. Helyette mindig elmegyek inkabb edzeni, vagy sokszor van, hogy leragadok a net elott, amikor valamilyen kerdes utan kutatok. Sajnos sokszor elrepulnek igy a delutanok de szerintem ezzel nem csak en vagyok igy. Mindegy is, a lenyeg az egeszbol az (miutan kicsit bemutattam magamat), hogy mostanaban egyre jobban felek a jovomtol... A romlo tanulmanyi eredmenyeim miatt szuleim is folyton stresszelnek, hogy nem lesz igy beloled semmi, az utcat fogod seperni meg stb... Lehet igazuk van. De kerdem en,miert van annyi buta es tanulatlan ember aki uszik a vagyonban? Tenyleg igy van, hogy ha nem vegzel egyetemet te mar senki vagy manapsag es szinte lemondhatsz minden karrierrol? Egyaltalan mi kell ahhoz, hogy sikeruljon megfelelo megelhetesi forrast talalni? Folyton ezen gondolkozom, es a tanaraimnak is ez a nezopontjuk. De nem ertem, hogy egyes tanarok tobb mint 4-5 diplomaval megis miert egy gimnaziumban tanitanak? Hogy is van ez?
2018. szept. 30. 22:07
 1/2 anonim ***** válasza:

Egyrészt vannak olyanok, akiknek a pénz nem elsődleges, megelégszenek azzal, amiből becsülettel meg tudnak élni, és fontosabb számukra az elhivatottság, hogy azzal foglalkozhatnak, amiben örömüket lelik. Mondom ezt arra, hogy a tanáraid 4-5 diplomával csak egy gimiben tanítanak...

Másrészt a siker kulcsa nem kizárólag a diploma, hanem a talpraesettség, vállalkozó szellem és a gyakorlatiasság, nem utolsó sorban a szerencse és a jó háttér. Ezekből legalább kettőnek, háromnak teljesülnie kell ahhoz, hogy sikeres lehess.

2018. szept. 30. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen en is igy gondolom!:) Nem feltetlen a penzre gondoltam, persze nekem is van olyan tanarom ( testneveles ) aki mondta, hogy O ebben leli oromet, hogy velunk foglalkozhat. Viszont az elegge elszomorito amikor egy pedagoguson latszik, hogy lelekben mar meg van tortve es nem elvezi a magas kepzettsegi szint ellenere.
2018. szept. 30. 22:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!