Fontos az érettségi?

Figyelt kérdés

20/F

Felvidékről származom.


3 + 2 az iskolám. A 3 év a szakma, amit kitanultam, azaz adminisztráció, könyvelő, és + 2 év külön az érettségi év. A 3 évem már megvan, vagyis a középiskola végzettségem megvan, érettségi nélkül, és ez a + 2 az érettségi. Most már 2. érettségi évben vagyok, ahol minden két hétben 2x járunk iskolába. Nagyon sok tanulni valót kaptunk otthonra, tanulni is, dolgozgatni iskola alatt is, mert pénz az szükséges. Félek, hogy lesz-i időm tanulásra, mert ez az utolsó évem, és aztán dolgozni. Nem vagyok nagyon jó tanuló, 4,5-im vannak. Megbuktam félévben és az év végén fizikából, de megcsináltam a pótvizsgát, úgyhogy most maradt az utolsó évem.


Nézzük ebből a szempontból: Ha megcsinálom az érettséget, hova mehetek dolgozni érettségivel? Idegen nyelvet nem tudok, se angolt, se németet.


Ha nem csinálom meg az érettségit, hova mehetek dolgozni?

Gyárban dolgozgattam múlt nyáron, és most is dolgozgatok iskola alatt. Megtetszett nekem itt, csak az a sz@r, hogy 3 műszakos a munka, de szépen kapnak, 760€/havonta. Innen is elég sokan leléptek, mert hogy sz@r a hozzáállás az emberekhez, stb. Én 2 műszakos munkát szeretnék végezni. Van jogsim B, de csak 1 év praxom van. Nem tudom mennyi KM-t futottam le, sajnos nem írom, de szeretek vezetni. Azon is gondolkodtam, hogy valahova söfőrködni, de nem vagyok hozzá még fiatal? Az a baj, hogy nem tudok önálló lenni, és félek kipróbálni új dolgokat, mindig a szüleimre hagyatkozok, hogy a szüleim majd segítenek ebben még ebben, de egyszer úgyis a (jövendőbeli barátnőmmel) fogok élni, és muszáj önállónak lennem. Megmondom őszintén, félek. Mitől? Amit a munkát illeti, beállni állandó munkahelyre. Szeretnék dolgozni biztos hogy szeretnék, de nehéz lesz magamnak olyan munkát keresni ami nekem megfelelne. 3 műszakos munka az nehéz, főleg éjjeli műszaktól félek.



Mik a véleményetek? Mit tanácsoltok?


Köszönöm a válaszokat.


2018. okt. 2. 16:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát te tudod, szerintem ma már alap az érettségi+1 nyelvtudás közép szinten. Ezek nélkül sokkal keveebb esélyed lesz jól fizető munkát találni.

Mellesleg az érettségit 2-esre egy 8. osztályos is meg tudja írni.

2018. okt. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A vége fele jársz, most már

rakd le

2018. okt. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A Felvidéken a négyes

az rossz jegy?

2018. okt. 28. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Melyik suliba jársz

esti érettségire ?

2018. okt. 28. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szlovákiába jársz vagy

Magyaro-on ?

2018. okt. 28. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!