Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Vannak itt phd-hallgatók?...

Vannak itt phd-hallgatók? Nálatok ez hogy ment?

Figyelt kérdés
Én nem járok phd-ra, még csak BA-s vagyok, btk-n de érdekel a téma. Az lenne a kérdésem, hogy ti mielőtt belekezdtetek a phd képzésbe, publikáltatok valamit? Alapszak vagy mesterszak alatt? "Csak" tdk-n voltatok vagy más konferencián is? Publikálásnál mi alapján dőlt el a téma, tanárnak mikor mutattátok meg a cikket?
2018. okt. 2. 22:59
 1/1 anonim ***** válasza:
Én sem vagyok PhD-s, de ilyesmikre nincs feltétlenül szükség. BSc és MSc alatt nem igen van publikálás, alapból nincs is hozzá elég szakmai tudásod, nem ismered hogy kell publikációt készíteni. Nem is várja el senki. Épp erre való a PhD képzés, a doktoriság. A TDK, szakmai versenyek, konferenciák stb. nyilván előnyt jelent, de főleg csak a PhD felvételinél, ott bírálják, a szakmai tevékenységed, teljesítményed, hozzáállásod mennyire alkalmas. Ne hidd azt, hogy a TDK kidolgozása olyan könnyű lenne, a publikálás meg a csillagos ég. Sok szakmában, pl. itt nálunk infón kisebb is a jelentősége a publikálásnak, mert a szakma olyan típusú, hogy nem lehet naponta új tudományos bizonyításokkal előállni, de ettől még az ipar számára számtalan hasznos dolgot elő lehet állítani. A témákat lehet választani kiírás alapján, lehet sajátot kezdeményezni, akármi. A PhD-s hallgatóknak már nagy önállósága kell legyen. Ha odajutsz, ilyesfajta részleteket megtudsz akkor. Alapképzés mellett jobban jársz, ha versenyekkel foglalkozol, sok tanszék szokott hirdetni ilyeneket.
2018. okt. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!