Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jogi hallgatók! Szeretitek a...

Jogi hallgatók! Szeretitek a szakot? Élvezitek?

Figyelt kérdés

2018. szept. 7. 18:46
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ha igen, miért, na nem, miért nem?
2018. szept. 7. 18:46
 2/11 anonim ***** válasza:
Azt kérlek pontosítanád, hogy jogi ( fosz, felsőoktatási szakképzés) vagy jogász ( osztatlan mester) szak érdekelne? :) valamint melyik egyetem? Elég nagy különbségek vannak itt is, kivéve első évben.
2018. szept. 9. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
BA (egyetem mindegy)
2018. szept. 9. 07:05
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szóval a jogi képzésnek van 3 fajtája, a FOSZ, BA(Igazságügyi igazgatási), MA( osztatlan mester).

Gondolom téged a jogász, osztatlan mester érdekel. :) Én Pázmányon tanulok, eddig pont olyan volt mint ahogy elvártam, illetve amiket hallottam. Első évben mindenkinek ilyen alapozó tárgyai lesznek, amik elég törisek, sőt szinte csak töri. Hatályos jogot nem tanul ekkor még az ember. Elég száraz tud lenni, sőt, legtöbbször tényleg az, valamint rengeteget kell tanulni. Én próbáltam úgy hogy hétköznap pihi, és hétvégén összefüggően sokat - ez néha sikerült, néha nem -. Én elégedett vagyok a szakommal, mivel elég humán beállítottságú vagyok, a műszaki, informatikai világ engem maximum felhasználóként érdekelt, így szerintem ez egy remek választás. Vannak olyan teljesítendő tárgyak, amelyek társadalomtudományi területűek: politológia, társadalometika, szociológia stb. Így ha téged ez az irány is érdekel, akkor is jó választás. Nyelvi órákat fel lehet venni, egyedül a latin kötelező. ( amit eléggé komolyan is vesznek nálunk, mondjuk ez tanárfüggő ). Összességében szerintem jó választás a jog annak, akit tényleg érdekel. Viszont ne ess abba a hibába, mint sokan, hogy szülők nyomására választod ezt a szakot, mert rengeteg ilyen van, de tényleg nagyon sok, akik ráadásul fizuson vannak, majd 1 év után otthagyják az egyetemet. Sokan azt hiszik, hogy sokat lehet keresni rögtön ezzel a végzettséggel, de ahhoz tényleg nagyon jónak kell lenned, illetve egyetem alatt is már gyakorlatot szerezni, ez viszont nem mindenkinek sikerül. :) Így azt ajánlom, hogy gondolkozz el azon, hogy tényleg ez érdekel-e és akkor vágj bele nyugodtan :) Illetve ha mégsem vagy biztos ebben, kezd el az igazságügyi igazgatási BA képzést, amit ha elvégzel és érdekel a jog, akkor automatikusan elfogadják a tárgyaidat és lerövidül az osztatlan képzés. :) remélem segíthettem.

2018. szept. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 jani273 ***** válasza:
12%

Amerikaban csinaltak egy felmeretst es kiderult hogy a jog vegzettseguek 50%-a 5 even belul ott hagyja a szakmat es 10 even belul 80% nem csinalja mar. Szoval itt a valasz.

Ocsen lanya kb 2 evig csinalta a diploma utan azota mast csinal.

2018. szept. 13. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
0%

Nem ajánlott jogasznak menni, egyszerűen úgymond túltermelés van belőlük, csak a legjobbak és szerencsések kapnak állást

Ugyanez igaz a bölcsészre

Őszintén szólva a műszaki pályát lenne érdemes pályázni, hatalmas a hiány, normális hozzáállással fix, magas bérű munka a jutalom

Én fiatal mérnök vagyok, de látom az egyetemünkön

2018. szept. 13. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nincs túltermelés jogászból, ez nagyon nagy tévhit. Ajánlom az ELTE- ÁJK rektorával készült interjút, ahol konkrét forrást mond, hogy miért nincs túltermelés jogászokból. Nem lehet mindenki mérnök, azért mert az iparnak erre van igénye, főleg olyan összeszerelőüzemekben, mint amik itthon is vannak. Mindenkinek más céljai vannak az életben, szerintem ezt tartsátok tiszteletben.
2018. szept. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Túltermelés jogászból? Valóban tévhit! DE! akkor várom azokat a szakokat ahol a végzettek mondjuk 100/100 fő garantáltan és 100%-osan állast kap rögtön diplomaosztó után! Kivétel nélkül mindenki!
2018. szept. 15. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem volt problémám az elhelyezkedésnél, már a diplomaosztóm előtt megvolt a helyem. Mondjuk szerintem ez egyéntől is függ, van aki nem való erre a pályára, ők a pályaelhagyók, illetve akik nem kapnak jó állást. Ha megnézzük, akik ma itthon jogot végeznek szerintem 60%, aki tényleg erre a pályára is való, ha ez egyetem előtt kiszűrhető lenne (ami képtelenség), nem lenne túlképzés...

Az évfolyamtársaim közül, akiket ismerek mindenki rögtön talált munkát és diplomaosztó után már munkába is álltak.

Attól, hogy mérnökből van hiány és többet kereshetnek rövidebb idő alatt, nem jelenti azt hogy mindenkinek olyan szakot kellene választania, főleg ha valaki már gyerekkor óta jogi pályára készül. Ráadásul egy jogi egyetem elvégzése után hosszabb idő kell, míg valaki igazán jó jogász lesz, mérnökök esetében ez nem így van, nem véletlen követelnek meg szakvizsgát, 3 év gyakorlatot stb.

2018. szept. 21. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Orvosi képzés szerintem pont ilyen, diploma után mindenki megy rezidensnek, tehát azonnal találnak munkát. Ezt a mérnökös dolgot meg hagyjuk már :D nem a mérnökökböl van hiány, hanem a szakemberekbol. Milyen mérnök lehet az, aki csak a pénzért elvegzi 7 év alatt a 3 éves képzést full kettessel? Ja és az orvosok/jogaszok között van a legkevesebb palyaelhagyó.
2018. okt. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!