Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Két nyelvszak elvégzésével,...

Két nyelvszak elvégzésével, vagy nyelvszak + nemzetközi tanulmányok elvégzésével járnék jobban?

Figyelt kérdés

A két nyelvszak alatt az oroszt és pl. a svédet értem, ezek nagyon érdekelnek, szívesen foglalkoznék velük. A nemzetközi tanulmányok is érdekel, plusz több EU-s, ENSZ-es stb. gyakornoki pozíciót megpályázhatnék vele.


Az orosz szakot mindenképp elvégzem, a többi még bizonytalan. Melyiket ajánlanátok inkább és miért?


Előre is köszönöm a segítséget. :)


2018. okt. 3. 20:01
 1/3 anonim ***** válasza:
Az mindenképpen segít, ha van a nyelvszakon kívül még valami végzettséged. Nem vagyok meggyőződve arról, hogy pont a nemzetközi tanulmányok erre a legjobb ötlet, de a semminél jobb. Úgyhogy én inkább szavaznék egy orosz + nemzetközi tanulmányok kombinációra, mint két nyelvszakra. Annál is inkább, mert angolul mindenképpen folyékonyan kell tudnod, és félő, hogy a 3 idegen nyelv már sok lenne magas szinten.
2018. okt. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

En a helyedben, ha ilyen iranyultsagu erdeklodesed van, akkor mennek nemzetkozi tanulmanyokra, es kozben mivel ugyis kell ket nyelv (alapszak 2 kozepfoku, mesteren legutobb egy felso is kellett, de folyton valtoztatjak), megtanulnam azokat felsofokra a 3 ev alatt. Azert csinalnam igy, mert nyelvszakon a nyelvet 3 ev alatt altalaban B2 szint kore tanitjak meg (ha egyaltalan annyit elernek), es kozben eltoltesz harom felesleges evet irodalomtudomannyal, nyelveszettel, es tarsaival, ami a kesobbi terveidet egyaltalan nem viszi elore. Ha meg elore tanulsz, akkor meg nem lesz ertelme mar bejarni az oraidra, mert teljesen mashol leszel mint a csoporttarsaid.

En NT-n vegeztem,3 nyelven beszelek, abbol egy kulonlegesebb, ahhoz valasztottam a jovoben esetleg leendo "szakterületemet" is, es rengeteg lehetoseg van igy. Szoval szerintem felesleges lenne 3 evet egy nyelvszakra elpazarolni a te helyzetedben. De ez csak az en velemenyem :).

2018. okt. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! :)


Igazából az oroszt már elkezdtem, szóval azt mindenképp befejezem, de én is tisztában vagyok vele, hogy önmagában kevés lesz. :( Angolból és spanyolból van felsőfokúm, most nyomatom az oroszt, meg hobbiból a finnt, aztán hátha lesz belőlük valami használható. :D Nemzetközi tanulmányokból csak a mestert végezném el, és akkor még mindig maradna egy állami évem (amit még felhasználhatnék pl. tolmácsképzésre). Igazából nem tudom, hogy ezekkel előrébb leszek-e, de jobb ötletem egyelőre nincs. :D

2018. okt. 3. 21:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!