Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nemzetközi tanulmányok vagy...

Nemzetközi tanulmányok vagy nyelvszak?

Figyelt kérdés
Szeretem a nyelveket. Angolból C1, franciából B2 szintű nyelvvizsgám van. Mindkettőből érettségizek
2016. jan. 20. 19:02
 1/5 anonim ***** válasza:
45%
Ha nem nyelvtanár akarsz lenni, akkor nemzetközi tanulmányok. Nyelveket meg még amellett is tanulhatsz.
2016. jan. 20. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Mi érdekel jobban, illetve mire mennél tovább, romanisztika, vagy egy teljesen új nyelv?

Amúgy ha 5 évvel számolsz, akkor mehetsz nyelvi alapképzésre és utána nemzetközi tanulmányok mesterre is.

2016. jan. 20. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Igazából ez az, hogy nem tudom, pontosan, mi lenne a jó. Eddig nyelvszakra akartam menni, csak sokakat hallok, hogy lehetetlen elhelyezkedni, ráadásul az angol-francia nem is lenne annyira ritka párosítás...

Nemzetközi tanulmányok alapszak után a munkalehetőség több, mint nyelvszakon végzettek között?

2016. jan. 20. 20:01
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát igazából francia és angol felsőfokkal pont könnyen el tudnál helyezkedni SSC szektorban (olvass utána), vagy ugye mint tanár, idegenvezető, fordító, tolmács, stb.

Szóval nyelvekkel még mindig könnyen el lehet helyezkedni, fel tudsz venni még egyet minornak. Ha tényleg ezt akarod, akkor szerintem ne félj tőle, ha megbánod, akkor meg még mindig ott a 2 éves mesterképzés lehetősége. Igazából nemzetközi tanulmányokra akkor érdemes menni, ha vannak ismerőseid a területen, mert kapcsolatok nélkül elég nehéz bejutni.

De ha van két erős nyelvtudásod én még valamilyen gazdasági képzésen is elgondolkodnék.

2016. jan. 20. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
A nemzetközi tanulmányok inkább másoddiplomának jó, önmagában nem sokat ér. Inkább a nyelvszakot választanám én is (illetve választottam is, csak az már nagyon régen volt - de nem bántam meg, és ma is ezt választanám!).
2016. jan. 21. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!